Karolina Woźniak| 

USA. Ksiądz polskiego pochodzenia oskarżony o molestowanie 7-latka

16
Podziel się:

62-letni mężczyzna złożył pozew przeciwko Diecezji w Pittsburgu. Oskarżyciel twierdzi, że jako 7-latek był molestowany przez trzech księży. Dwóch z nich znał tylko jako "ojców", trzeci był najprawdopodobniej polskiego pochodzenia.

Ksiądz polskiego pochodzenia oskarżony o molestowanie 7-latka
Ksiądz polskiego pochodzenia oskarżony o molestowanie 7-latka (Getty Images, Jeff Swensen)

62-letni mężczyzna z New Hampshire złożył pozew w sądzie hrabstwa Allegheny. Jak twierdzi, wszystko zaczęło się kiedy miał 7 lub 8 lat i uczył się w szkole katolickiej w Turtle Creek. Księża mieli go molestować aż do 15 roku życia.

USA. Ksiądz polskiego pochodzenia oskarżony o molestowanie 7-latka

Jedynym księdzem, którego imię znała ofiara, był Ojciec Edward Maliszewski - ówczesny pomocnik pastora w Kościele Świętego Kolmana od 1955 do 1964 roku. Duchowny zmarł w 2006 roku.

W pozwie 62-latek opisuje, jak Edward Maliszewski zabierał ofiarę na plebanię. Ksiądz zmuszał go do picia wina, a później wykorzystywał. Powtarzał 7-latkowi, że właśnie tego chciał Bóg dla nich obu. Zdaniem mężczyzny pomocnik pastora napastował go również w jego domu, kiedy byli sami.

Kiedy w 1970 roku 14-latek trafił do szpitala Woodville State odwiedzał go ksiądz, którego imienia nie pamięta. Twierdzi, że rok później w Centrum Rozwoju Młodzieży w New Castle napastował go kolejny duchowny. Jak podaje "CBS Pittsburg", diecezja odmawia podania imion księży, którzy w tamtym czasie odwiedzali szpital Woodville State i ośrodek dla młodzieży.

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Ksiądz odprawi mszę w maseczce?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić