REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Krzysztof Narewski16.05.17 (08:38)

W Afryce znów groźnie. Zabraknie kakao?

Spór władz Wybrzeża Kości Słoniowej ze zbuntowanymi żołnierzami grozi przerwaniem dostaw ziaren kakaowca i nagłym wzrostem cen na światowych rynkach. Z tego afrykańskiego kraju pochodzi 42 proc. tego smakowitego "surowca".
Getty Images

Tylko w ostatnim tygodniu na giełdzie w Londynie cena ziaren kakaowca poszła o 7,4 proc. w górę. To najwyższy taki tygodniowy skok na przełomie ostatnich lat. Za tonę metryczną kakaowca płaci się 1590 funtów (ok. 7800 zł). Jeśli rosnący trend się utrzyma, to w tym roku za czekoladę i inne podobne wyroby zapłacimy więcej.

Cena podniosła się i to najpewniej oddaje niepokój ludzi dotyczący Wybrzeża Kości Słoniowej. Bouake to jedno z centrów handlu kakaem, więc to naturalne, że ludzie się martwią - Edward George, szef działu badań Ecobank Transnational powiedział agencji Bloomberg.

REKLAMA

*Konflikt na Wybrzeżu Kości Słoniowej trwa od stycznia. *Zbuntowani żołnierze domagają się wypłacenia żołdu oraz poprawy warunków pracy. Po dwudniowych negocjacjach uzgodniono warunki porozumienia, ale rząd nadal nie wypłacił pieniędzy. Nerwową atmosferę podgrzewają uzbrojeni żołnierze na ulicach.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij