W Brukseli zatrzymano kilka osób w związku z planowaniem zamachu

Mieszkańcy Brukseli w tym roku nie zobaczą pokazu fajerwerków. Wszystko przez bardzo wysokie zagrożenie atakiem terrorystycznym. W związku z planowaniem zamachu tylko jednego dnia zatrzymano sześć osób.

W Brukseli zatrzymano kilka osób w związku z planowaniem zamachu
(East News, Xinhua/Sipa USA)

To efekt policyjnych nalotów w Brukseli oraz na jej przedmieściach. Funkcjonariusze zarekwirowali komputery, telefony komórkowe i sprzęt do airsoftu (sport, w którym z replik broni strzela się plastikowymi kulkami). Reuters donosi, że wcześniej w tygodniu zatrzymano jeszcze dwie osoby, które mogły planować zamach w Nowy Rok.

Ataków obawiają się także Amerykanie. Tamtejsze media donoszą o rzekomej groźbie zamachów terrorystycznych w trzech miastach USA.

Prezydent Barack Obama miał zostać poinformowany o możliwych atakach na Nowy Jork, Los Angeles i Waszyngton w okresie noworocznym – donosi CNN.

*FBI postanowiło zwiększyć liczbę agentów w niektórych miejscach. *W pobliżu Times Square w Nowym Jorku, gdzie odbywa się jedno z największych widowisk sylwestrowych na świecie, pojawi się około 6 tys. policjantów. Zwiększona obstawa będzie także w Rose Bowl w pobliżu Los Angeles.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić