Natalia Bogucka| 

W kosmosie ma urodzić się pierwsze dziecko

18

Firma SpaceLife Origin zapowiedziała trzy misje, które zamierza zrealizować w ciągu najbliższych kilku lat. Jedną z nich mają być pierwsze w historii narodziny dziecka poza Ziemią.

W kosmosie ma urodzić się pierwsze dziecko
(https://www.instagram.com/spacelifeorigin/)

*Pierwszą z kosmicznych misji zatytułowano Arka. * Zakłada, że w 2020 r. w kosmos zostaną wysłane kapsuły z ludzkimi komórkami rozrodczymi. 1000 zabezpieczonych probówek ma być zabezpieczeniem dla ludzkości w przypadku gdy nasza planeta zostanie zniszczona.

*Kolejna misja nazywa się Lotos i jest przewidziana na 2021 r. * Po raz pierwszy w historii ma dojść do zapłodnienia w kosmosie. Do przestrzeni kosmicznej mają zostać wysłane zarodki zawierające męskie i żeńskie komórki rozrodcze. Tam mają zostać poczęte i zacząć się rozwijać. Po 4 dniach wrócą na Ziemię, gdzie poprzez metodę in vitro będą dalej rozwijać się w organizmach kobiet.

*Finałową i zarazem najważniejszą misją będzie Cradle, czyli Kołyska. * Jest zaplanowana na 2024 r. Ma polegać na tym, że kobieta w ciąży urodzi dziecko w kosmosie. Podczas trwającej od 24 do 36 godzin misji ma dojść do porodu. Jak zapewnia SpaceLife Origin, kobieta ma być w towarzystwie wyszkolonego, światowej klasy zespołu medycznego.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Gigantyczne eksplozje w kosmosie. Badacze: to dużo częstsze, niż sądziliśmy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić