REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla30.08.19 (16:20)

W Tatrach ukrywa się szaleniec? Trwa obława

Policja z Zakopanego szuka mężczyzny, który maltretował psa w rejonie Doliny Małej Łąki. Według relacji świadków chciał "złożyć go w ofierze", mówił ze wschodnim akcentem i zachowywał się jak były żołnierz.
Adam Warżawa / PAP

Pracownik parku próbował go powstrzymać. W czwartek wieczorem zakopiańska policja została wezwana w rejon Doliny Małej Łąki przy Drodze pod Reglami do mężczyzny katującego psa. Podleśniczy i spacerujący w pobliżu turyści widzieli jak rzucał nieszczęsnym zwierzęciem o skały i drzewa.

Powiedział, że rytualnie składa psa w ofierze. Napastnik rzucił się z pięściami na interweniującego pracownika parku, a kiedy ten się wycofał, schował psa do plecaka i szybkim krokiem wszedł do lasu. Niedługo później na miejsce przyjechała wezwana przez podleśniczego policja.

REKLAMA

Mężczyzna radził sobie bardzo dobrze w trudnym, nieznanym przez siebie terenie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że może być byłym żołnierzem - powiedział Edward Wlazło, Komendant Straży Parku w rozmowie z Portalem Tatrzańskim.

Teraz szuka go straż parku, policja i straż graniczna. Poszukiwany ma wyraźny wschodni akcent, jest wysoki i dobrze zbudowany. Z uwagi na podejrzenie, że przeszedł wojskowe przeszkolenie, w Zakopanem już zyskał przydomek "Rambo". Turyści chodzący po Tatrach powinni zachować ostrożność - poszukiwany jest groźny, może być również psychicznie chory.

Rysopis. Poszukiwany ma około 30-35 lat i 180-185 cm wzrostu. Jest blondynem o nieco dłuższych włosach. Miał kilkudniowy zarost. Był ubrany w jasną, sięgającą za biodra sportową kurtkę, szare spodnie, sportowe buty i ciemny plecak. Jak podaje serwis Tatromaniak, w przypadku zauważenia człowieka odpowiadającego temu opisowi, świadkowie proszeni są o niezwłoczny kontakt ze Strażą Parku: 18 20 23 280 lub 695 408 097 (Komendant Straży Parku – Edward Wlazło).

Zobacz też: Nie zauważył. Uwolnić go musieli strażacy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

ma wyraźny wschodni akcent, jest wysoki i dobrze zbudowany.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij