o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Walka z koronawirusem. Rosjanie wzięli ją bardzo na poważnie

105
Podziel się

Choć w Rosji liczba przypadków koronawirusa jest nadal niewielka, to władze już podejmują działania na wielką skalę. W Moskwie właśnie rozpoczęto budowę nowego szpitala, który na powstać w trybie błyskawicznym, aby pomóc w walce z ewentualną epidemią.

Walka z koronawirusem. Rosjanie wzięli ją bardzo na poważnie
(Getty Images, Valery Sharifulin)
bEgPPVSd

W Rosji odnotowano dotychczas 34 przypadki zachorowań, z czego żaden nie zakończył się śmiercią. Jak na tak duży kraj, w dodatku graniczący z Chinami, jest to bardzo niewielka liczba, z której Rosjanie mogą być zadowoleni.

Mimo to, władze Moskwy właśnie rozpoczęły przygotowania do budowy nowego szpitala, której koszt ma wynieść około 110 milionów euro. Placówka ma zostać zbudowana w ekspresowym tempie, z użyciem prefabrykatów. Dołączy tym samym do dwóch stołecznych szpitalu, które już są nastawione na walkę z koronawirusem.

Jak dotychczas tak nagłe inwestycje dokonywane były wyłącznie w Chinach. W Wuhan, mieście które jest centrum epidemii, władze w ciągu 10 dni postawiły szpital mogący pomieścić około tysiąca chorych osób. Warto wspomnieć jednak, że w samym Wuhan zarażonych wirusem SARS-CoV-2 zostało około 920 osób.

bEgPPVSf
Zobacz także: Zobacz także: Co w obliczu koronawirusa powinny robić przedsiębiorstwa?

Nowy szpital zakaźny

Szpital zostanie zbudowany w dzielnicy Troick, leżącej na obrzeżach miasta. Powstał on na polecenie miejskiego samorządu. Inaugurując budowę, mer Moskwy, Siergiej Sobianin, zapewniał o tym, że placówka będzie zupełnie bezpieczna dla okolicznych mieszkańców i prosił o zrozumienie jego decyzji.

Budynek szpitala będzie ogrodzony, a wokół niego powstanie strefa bezpieczeństwa - mówił Sobianin - Ścieki będą kierowane do samodzielnych oczyszczalni, wyposażonych w systemy odkażające.

bEgPPVSl

Mimo wielu zapewnień władz Moskwy dotyczących nowoczesności szpitala i jego przygotowania na zmierzenie się z najgorszym, nie padły jeszcze konkretne dane. Nie wiemy ile osób będzie mógł pomieścić, ani kiedy planuje się zakończenie inwestycji. Na wyznaczonym terenie pojawiły się już jednak pierwsze materiały, a grunt został przygotowany pod budowę.

Choć nadgorliwość moskiewskiego ratusza może budzić zdziwienie, to nie da się ukryć, że szpital, nawet po zakończeniu ewentualnej epidemii, nadal może dobrze służyć mieszkańcom. Jest to więc projekt, który, nawet jeśli nie spełni swej pierwotnej roli, na dłuższą metę może się opłacić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEgPPVSG
KOMENTARZE
(105)
zyggg
rok temu
Gdyby tylko ten wirus dopadał łotrów i złodzieji!?Włączasz TV a Sejmie brakuje 90 % posłów idziesz do banku brakuje 50 % personelu !Nagle praca się znajduje dla każdego uczciwego!
rety
rok temu
Ruskie w trymiga policzą się z koronawirusem.Jak go złapią to wyślą na Syberię albo do gułagu na Kołymę,Sachalin.
Ark
rok temu
Liczby oficjalne a realne na pewno sie roznia. Np. Ukraina. 3 osoby tylko ? I komu tu wierzyc ?
bEgPPVSH
ganz
rok temu
Bo u nas masek niet.
Taka rosija
rok temu
Wiedzą co im uciekło z laboratoriów lub sami wypuścili
Gregor
rok temu
Skoro Rosja buduje tak wielki szpital mając niby tylko 34 zarażonych to znaczy że jest ich duuużo więcej tylko jak zwykle komuniści wszystko ukrywają i tam może być ogromne zagrożenie bo biedota w Rosji może zapomnieć o pomocy rządu, prędzej ich spalą niż będą leczeni pewnie po to będą budować...
wierzę
rok temu
że Rosja wyjdzie z tego. A my bez pomocy wujaszka sema nawet na spacerek na podwórko nie wyjdziemy
mlewy
rok temu
po co ten artykuł z tamtej strony nigdy nie było i nie będzie prawdziwych informacji
dodo
rok temu
Jak już w końcu kupią jakieś testy, to będą i zarażeni. Ilość Chińczyków na Syberii jest bardzo duża. A w takiej Moskwie cudzoziemców mnogo.
kkk
rok temu
Bo oni chodzą notorycznie pod wpływem...Tam nie ma miejsca na żadne wirusy
ben
rok temu
Komunia i spowiedź jest niezgodna z naukami Jezusa. Ani Jezus ani apostołowie nikogo nigdy nie spowiadali. Spowiedź wymyślił kk w X w. aby kontrolować wiernych. Kwarantannę pierwszy ustalił Bóg w czasach starożytnych , poczytajcie księgę Powtórzonego Prawa , jakie były ostre wymogi dotyczące kwarantanny przy chorobach zakaźnych . Nie narażajcie ludzi na zarażanie po to aby wyciągnąć od nich kasę podczas pobytu w kościele.
Oj !
rok temu
nie przypilnował Włodek tych swoim naukowców z wojskowych laboratoriów !!!
zxc
rok temu
Jak widać, łatwo jest wyhodować nowego wirusa, ale dużo trudniej go zwalczyć !!!
bEgPPVSz
Antoni
rok temu
To może być prawda. U nich dużo się pije i to samogonu (ok. 75%) więc co godzinę, dwie są odkażani. Tu nie liczy się ilość tylko częstotliwość.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić