Karolina Woźniak| 

Warszawa. Policjanci wpadli znienacka. 10 zatrzymanych

72

Policjanci z Warszawy zatrzymali 10 osób na terenie powiatu pruszkowskiego. Wszyscy, którzy wpadli w ręce funkcjonariuszy podczas wielkiej, skoordynowanej akcji, są podejrzani o poważne przestępstwa. Usłyszeli już zarzuty w sprawie wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Warszawa. Policjanci wpadli znienacka. 10 zatrzymanych
(Policja.pl, Policja.pl)

Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, haszysz oraz marihuanę. Zatrzymana grupa miała wprowadzać do obrotu znaczne ilości tych środków odurzających i substancji psychotropowych. Jak wynika z informacji policji, narkotyki były rozprowadzane w podwarszawskich miejscowościach.

Sprawą zajął się wydział do walki z przestępczością narkotykową. Praca operacyjna i procesowa oraz współpraca z Prokuraturą Okręgową w Warszawie przyniosła efekty. Policja wytypowała osoby, które miały zajmować się rozprowadzaniem narkotyków. Wykryła również miejsce ich produkcji. W końcu prokurator wydał nakaz zatrzymania osób związanych z grupą przestępczą.

Akcja toczyła się na terenie powiatu pruszkowskiego. Funkcjonariusze równocześnie weszli do kilku miejsc. W trakcie przeszukania policja zabezpieczyła amfetaminę, marihuanę, haszysz oraz 2 kilogramy substancji sypkiej, którą przesłano do dalszych badań. Policja przechwyciła również wagi oraz odczynniki, które wykorzystywano w produkcji.

Zobacz także: Zobacz także: Psy nie dały się zmylić. 51-latek zatrzymany na Lotnisku Chopina

Zebrany materiał dowody pozwolił na postawienie zarzutów 9 mężczyznom. Chodzi przede wszystkim o wprowadzanie narkotyków do obrotu i uczynienie z tego stałego źródła dochodu. Odbiorcami narkotyków mieli być przede wszystkim mieszkańcy powiatu pruszkowskiego.

Wobec czterech mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt, a pięciu objęto policyjnym dozorem. Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić