REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski05.09.19 (12:53)

Warszawa. Uber rozwścieczy taksówkarzy. Decyzja ogłoszona

Uber wprowadza nowe ceny w Warszawie. Będzie taniej. Uber właśnie ogłosił stawki za przejazdy po zmianach. Firma wyliczyła nawet należność na najbardziej popularnych trasach.
Arkadiusz Ziółek / East News

Zmniejszono opłatę minimalną. Dotychczas minimalna stawka za przejazd Uberem w Warszawie wynosiła 10 zł. Teraz firma postanowiła obniżyć ją do 8 zł. Zmniejszono też opłatę podstawową w Uberze w Warszawie – z 4 zł na 3 zł.

Mniej również za kilometr. Za każdy przejechany kilometr użytkownicy zapłacą 1 zł, czyli o 30 groszy mniej niż dotychczas. Jednocześnie Uber podniósł opłatę za 1 minutę przejazdu – z 25 groszy na 35 gorszy.

REKLAMA

Taniej na popularnych trasach. Uber podał, ile zapłacimy po obniżce za często wybierane kursy w Warszawie. Przykładowo na trasie pomiędzy Centrum Nauki Kopernik a Pałacem Kultury i Nauki cena spadła z 10 zł do 8 zł. Z kolei za przejazd z Dworca Centralnego na Lotnisko Chopina zapłacimy teraz 18,60 zł, podczas gdy wcześniej byłoby to 20,70 zł.

Z Ubera korzysta co trzeci mieszkaniec Warszawy. Tak wynika z badań firm Selectivv i ORB International, na które powołuje się firma w komunikacie prasowym. Uber informuje, że zmiana polityki cenowej to "kolejny krok w kierunku większego udostępnienia platformy mieszkańcom polskich miast, którzy już teraz korzystają z niej częściej niż z innych aplikacji".

Zobacz też: Co dalej z Uberem w Polsce. Minister zdradza, jaka czeka przyszłość czeka firmę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij