Natalia Bogucka| 

Wideo z El Chapo. Tak wyglądały jego pierwsze chwile w więzieniu

34

Internet obiegło niezwykłe wideo z 2016 r., którego bohaterem jest El Chapo - słynny baron narkotykowy z Meksyku. Gangster potulnie odpowiada na pytania strażnika po tym, jak ponownie trafia do więzienia w Altiplano.

Wideo z El Chapo. Tak wyglądały jego pierwsze chwile w więzieniu
(Youtube.com)

Serwis informacyjny Latinus opublikował unikatowe nagranie i zdjęcia z więzienia Altiplano w 2016 r. Widać na nich moment, w którym El Chapo trafia do zakładu karnego. Strażnicy więzienni przeszukują go, a następnie golą jego włosy i wąsy.

Następnie Joaquin Guzman Loera udziela odpowiedzi na kwestionariusz, jednocześnie usuwając z rąk atrament. Mówi, że jego pseudonim to El Chapo, ma 58 lat i z zawodu jest rolnikiem.

Tą, z którą jestem żonaty, jest Alejandrina Salazar. Ale tą, z którą mieszkam, jest Emma Coronel - odpowiada gangster na pytanie o żonę.

Słynny baron narkotykowy podpisuje dokumenty, po czym strażnicy zaprowadzają go do celi. Aresztowanie El Chapo nastąpiło po dwóch wcześniejszych ucieczkach z więzienia, które upokorzyły meksykański rząd.

Na razie nie jest jasne, w jaki sposób pozyskano wideo i dlaczego ujawniono je właśnie teraz. Agencja Reutera zwróciła się do ministerstwa bezpieczeństwa Meksyku z prośbą o potwierdzenie jego autentyczności, jednak nie uzyskała odpowiedzi.

Zobacz także: Próbowali przemycić niemal tonę. Niewiarygodne, gdzie ukryli ładunek

W styczniu 2017 r. Meksyk dokonał ekstradycji Guzmana do USA. W 2019 r. amerykański sąd skazał szefa kartelu Sinaloa na dożywocie plus trzydzieści lat bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić