Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Wirus HIV atakuje Europę. Największa liczba nowych zakażeń w historii

322
Podziel się:

Europa to jedyny region na świecie, gdzie rośnie liczba nowych zakażeń wirusem HIV.

Wirus HIV atakuje Europę. Największa liczba nowych zakażeń w historii
(Agencja Gazeta, Grzegorz Dąbrowski)

U ponad 160 tysięcy Europejczyków rozpoznano wirusa HIV w ubiegłym roku. 80 procent z nich to mieszkańcy Europy Wschodniej. W Unii Europejskiej odnotowano natomiast 29 tysięcy przypadków. Dane przedstawił europejski oddział Światowej Organizacji Zdrowia.

Epidemia HIV rośnie szybciej niż kiedykolwiek. Nigdy wcześniej w Europie nie zarejestrowano aż tylu nowych przypadków pojawienia się wirusa. Nie tylko rośnie liczba zakażeń wirusem HIV, ale również osób chorych na AIDS. W Europie Wschodniej w ciągu ostatniej dekady przypadki śmiertelnej choroby prawie się podwoiły.

Jeśli ta tendencja się utrzyma, nie uda nam się osiągnąć celu, jakim jest zakończenie epidemii HIV do 2030 roku - ostrzega dr Zsuzsanna Jakab, dyrektor regionalny WHO na Europę.

Ponad połowa to niestety zgłoszenia w późnym stadium infekcji. Zdaniem ekspertów w WHO, to właśnie późne diagnozowanie przyczynia się do dalszego rozprzestrzeniania wirusa. Im później wirus jest rozpoznany, tym bardziej prawdopodobne, że rozwinie się u zarażonych śmiertelna choroba AIDS.

Zobacz także: Zobacz także: Kobiety zdecydowanie rzadziej niż mężczyźni wykonują testy w kierunku HIV

*W Unii Europejskiej potrzeba trzech lat na diagnozę wirusa. *To średnia, która płynie z raportu WHO. Według przedstawicieli organizacji zajmujących się ochroną zdrowia, jest to zdecydowanie zbyt długi okres. Dwie trzecie z nowych rozpoznań AIDS w Unii Europejskiej miało miejsce zaledwie w ciągu trzech miesięcy po diagnozie wirusa HIV. Oznacza to, że osoby musiały być zarażone już wiele lat wcześniej.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(322)
Klauzi
5 lata temu
niestety nie tylko dzieki seksowi mozna sie tym wirusem zarazic i to jest najgorsze. Przyklady: podana krew w szpitalu (zle zbadana), pocalunek z wymiana sliny, nieczysta igla do szczykawki, podlaczanie kroplowki z n.p skaleczonym palcem, pomoc przy wypadku n.p kierojucemu autem jak krwaliw i przypadkowy kontakt z jego krwia w ten czy inny sposob, itd... itd ..... mozliwosci jest niestety naprawde duzo. A obecnie mamy jeszcze miliony przybyszy z Afryki gdzie AIDS jest na poziomie Dzumy czyli w colowce chorob na tym kontynencie. To jest przykre ale prawdziwe.
NY
5 lata temu
Oj ludzie ludzie Wasza wiedza na temat HiV i mozliwosci zarazenia jest 0-a !!!! Poczyrajcie na ten temat a sami biebiem polecicie robic badania
Gosc
5 lata temu
Jak juz cos to Polska lezy w samym srodku europy i zalicza sie do Europy Centralnej . Poucz sie geografii
gosc
5 lata temu
tzw.AIDS wogole nie istnieje ...to klamstwo
gosc
5 lata temu
klamstwo...
mniam
5 lata temu
Polskie pseudokobiety lubić muzsin , my mieć pełne jądra - fajne worki na nasienia.
mast
5 lata temu
Zaraza gejow wraca. ....
magic
5 lata temu
Czytajcie dokładnie - dotyczy to w szczególności Europy Wschodniej. A już z 5 lat temu pisano, że na Ukrainie ilość zachorowań na aids jest na poziomie Zairu i co lepsze tam się tego nie leczy. Więc jeśli w PL skokowo podskoczy zahivienie to wiadomo co jest przyczyną. Miliony zza Buga a nie pastuchy kóz..
abc
5 lata temu
To jest wina tych pseudo imigrantów to oni przywożą zarazę do europy .
olekk
5 lata temu
a może to przez "uchodźców" ;p
Hdh
5 lata temu
Refugees welcome! Hiv nam podarował w zamian za gościnność.
gosc
5 lata temu
nie dziwie sie teraz mlodziez tak sie sypie z kim popadnie, ze az obrzydzenie bierze wystarczy obejrzec Ex na plazy albo Warsaw Shore na MTV !!!
Marian
5 lata temu
Starając się o wizę do Rosji musieliśmy przeprowadzić badania na HIV.Dlaczego to działa tylko w jedną stronę? Od lat wiadomo że w Rosji bo na Ukrainie HIV to plaga,nad którą nikt nie ma kontroli. Jak można zezwolić na wjazd setek tysięcy ludzi,potencjalnych nosicieli bez jakiejkolwiek kontroli?
ketonal
5 lata temu
Wirusa HIV - podobnie jak wirusa odry nikt nie wyodrębnił ani nie widział. To co oglądamy w Internecie to tylko grafika komputerowa, a badania stwierdzają jedynie przeciwciała lub ich brak i na tej podstawie określa się, że człowiek jest seropozytywny lub nie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić