Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

"Wirus piwa Corona". Gigantyczne straty producenta przez koronawirusa

178

W wyniku infekcji koronawirusem zmarło już 2800 osób, a 82 tysiące są zarażone. Wraz ze wzrostem ofiar śmiertelnych i zainfekowanych, twórcy browaru Corona odnotowują spadek sprzedaży piwa.

"Wirus piwa Corona". Gigantyczne straty producenta przez koronawirusa
(Twitter, Business Insider SA)

Producenci piwa Corona ogłosili stratę ponad 169 mln dol. (w przeliczeniu na polską walutę ok. 668 mln zł), która wynika ze spadku sprzedaży produktu. Producenci prognozują stratę 10 procentów w pierwszym kwartale 2020 roku. Największy spadek sprzedaży odnotowano w Chinach.

Piwo Corona odnotowało znaczny spadek sprzedaży. Wszystko przez koronawirusa

Wybuch doprowadził do znacznego spadku popytu w Chinach zarówno w ramach kanału lokalnego, jak i domowego. Ponadto popyt w Chińskim Nowym Roku był niższy niż w poprzednich latach, ponieważ zbiegł się z początkiem wybuchu epidemii.

Mimo że piwo Corona nie ma żadnego związku z koronawirusem, w zeszłym miesiącu odnotowano znaczny wzrost wyszukiwania hasła "wirus piwa Corona" w Google. Takich informacji wyszukiwano głównie w Ameryce Północnej. Jednak sprawdzanie "wirusa piwa Corona" w internecie odnotowano również w Europie Zachodniej, Australii, Indiach, Indonezji, Japonii i Nowej Zelandii.

Nazwa piwa i wirusa to pechowy zbieg okoliczności. Niestety browar bardzo na tym traci. Nazwa koronawirusa wynika jednak z budowy patogenu. Na osłonce wirusa znajdują struktury, które przypominają koronę.

Zobacz także: Zobacz także: Polka apeluje do rodaków. Zdradza prawdę o koronawirusie we Włoszech

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić