REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski20.02.19 (13:10)

Władimir Putin grozi wycelowaniem nowej broni w USA

Prezydent Rosji ostrzegł USA przed rozmieszczeniem nowych rakiet w Europie. Władimir Putin nie miał zamiaru być ugodowym podczas wystąpienia w parlamencie.
Maxim Shipenkov / PAP/EPA

Rosyjski przywódca zagroził stanowczą reakcją na plany Amerykanów. Powiedział, że jeśli USA rozmieszczą na Starym Kontynencie nowe rakiety średniego zasięgu, w stronę Stanów Zjednoczonych zostanie skierowana najnowsza broń Rosji.

Rosja będzie zmuszona stworzyć i rozmieścić rodzaje broni, z których można korzystać nie tylko w odniesieniu do terytoriów, z których pochodzi bezpośrednie zagrożenie, ale także w odniesieniu do terytoriów, na których znajdują się ośrodki decyzyjne - mówił Władimir Putin, którego słowom towarzyszyły burzliwe oklaski.

REKLAMA

Prezydent Rosji wygłosił przemówienie w parlamencie. Ostrzegał Amerykanów przed pochopnym podejmowaniem decyzji - relacjonuje CNBC.

Mają prawo myśleć, jak chcą, ale czy potrafią liczyć? Jestem pewien, że tak. Niech liczą szybkość i zasięg systemów broni, które rozwijamy - mówił Putin.

Jednocześnie przywódca zapewniał, że Rosja nie będzie dążyła do konfrontacji. Władimir Putin powiedział, że jego kraj nie rozmieści jako pierwszy nowych rakiet po wycofaniu się Amerykanów z traktatu INF o likwidacji pocisków średniego zasięgu.

Prezydent Rosji zaprzeczył zarzutom USA, że jego kraj naruszał układ. Podkreślił, że były to fałszywe oskarżenia spreparowane po to, by Amerykanie mieli pretekst do wycofania się z traktatu INF.

Jesteśmy gotowi do dalszych rozmów na temat kontroli zbrojeń, ale nie będziemy pukać do zamkniętych drzwi - zakończył Władimir Putin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij