Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. Beata Szydło: Nie możemy pozwolić na łamanie konstytucji

89

Beata Szydło zabrała głos w sprawie planowanych wyborów korespondencyjnych. Była premier, a obecnie europarlamentarzystka twierdzi, że takie rozwiązanie daje pełne bezpieczeństwo.

Głos Beaty Szydło ws. wyborów prezydenckich
Głos Beaty Szydło ws. wyborów prezydenckich (Getty Images, NurPhoto)

Senat wciąż pracuje nad ustawą autorstwa Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą przeprowadzenia majowych wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej. Takie rozwiązanie nie podoba się między innymi opozycji. Przynależący do niej politycy głośno domagają się przesunięcia terminu wyborów.

Opozycja z jednej strony krzyczy "nie róbmy wyborów, to niebezpieczne", z drugiej mówi "odmrażajmy życie gospodarcze i społeczne" - powiedziała była premier Beata Szydło w radiowej Jedynce.

Zobacz także: Wielki powrót Beaty Szydło. Tomasz Siemoniak mówi o "deficytach prezydenta Dudy"

Europarlamentarzystka odniosła się również do kampanii wyborczej. Stwierdziła, że w ostatnich dniach wszyscy kandydaci intensywnie nad tym pracowali, na co nie mógł sobie pozwolić prezydent Andrzej Duda.

W związku z sytuacją w Polsce pan prezydent koncentruje się na tym, na co czekają Polacy, czyli współpracy z rządem w walce z koronawirusem, przygotowywaniu projektów ustaw, które mają chronić miejsca pracy, wspierać polską gospodarkę - dodała.

Mocne słowa Beaty Szydło

Była premier podkreśliła też między innymi, że scena polityczna musi być stabilna i że teraz trzeba przeprowadzić wybory, a także zająć się najważniejszymi elementami życia, a więc pracą, gospodarką i zabezpieczeniem polskich rodzin.

Wybory korespondencyjne dają pełne bezpieczeństwo, tylko musimy je w spokoju i zgodzie przeprowadzić - zaznaczyła.

Beata Szydło stwierdziła również, że według niej "mówienie, że wybory korespondencyjne są niemożliwe, jest fałszem". - Konstytucyjnie wybory muszą się odbyć. Nie możemy sobie w tej chwili pozwolić na łamanie konstytucji - powiedziała, dodając, że każde inne rozwiązanie jest złe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić