Wróć na
Mateusz Domański
|

Wybory 2020. Poczta Polska żąda danych, prezydent Gdańska zawiadamia prokuraturę

55
Podziel się

Samorządowcy otrzymali mail z żądaniem, by urzędy udostępniły Poczcie Polskiej dane osobowe wszystkich mieszkańców ze spisu wyborców. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz jest oburzona - informuje, że składa zawiadomienie o przestępstwie.

Wybory 2020. Poczta Polska żąda danych, prezydent Gdańska zawiadamia prokuraturę
(Getty Images)
bCZpqyhx

Obóz rządzący prze do majowych wyborów z pełną mocą. Dlatego też Poczta Polska zaczęła przygotowywać się do głosowania korespondencyjnego. Rozesłano maile do urzędów, w których wymaga się udostępnienia imion, nazwisk i dokładnych adresów zamieszkania.

Dane te są niezbędne do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku - taka informacja widnieje w mailu.

Zobacz także: Nocne e-maile do samorządów. Radosław Sikorski mówi o przestępstwie

bCZpqyhz

Prezydenci Gdańska i Sopotu zwołali konferencję, podczas której odnieśli się do wniosku Poczty Polskiej. - Jako prezydent Gdańska odpowiedzialny za przygotowywanie wyborów, złożę zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na wyłudzeniu danych osobowych - przekazała w jej trakcie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, cytowana przez portal trojmiasto.wyborcza.pl.

Dulkiewicz poinformowała też, że do urzędu wpływają wiadomości od mieszkańców. Gdańszczanie nie chcą, by ich dane były komukolwiek udostępniane.

Czytaj także:

bCZpqyhF

"Kuriozum"

Sprawę dosadnie skomentował też Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - To całe zamieszanie jest kuriozum, chocholim tańcem w czasie, kiedy w szpitalach brakuje podstawowego sprzętu do walki z koronawirusem - mówił.

Dlatego, zgodnie z opiniami prawnymi, nie mamy zamiaru dalej prowadzić przygotowań do wyborów. Będziemy się radzić konstytucjonalistów w tej sprawie - zdradził Karnowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCZpqyia
KOMENTARZE
(55)
ad33
5 miesięcy temu
A później ktoś te dane niby wykradnie z poczty poprzez włamanie się do nich na maile albo jakiś cwaniak je sprzeda i powiedzą że to nie ich problem teraz. A ty człowieku na kredycie do końca życia!!!!!!! Jest ochrona danych jest prawo to SZANOWNA POCZTO I JEJ DYREKTORZY WON OD MOICH DANYCH!!!!!!!!!!!
ASA
5 miesięcy temu
'Wyborca po wypełnieniu karty do głosowania wkłada ją do koperty na kartę do głosowania, którą zakleja, a następnie kopertę tę wkłada do koperty zwrotnej łącznie z podpisanym oświadczeniem o osobistym i tajnym oddaniu głosu'' Czyli w dużej kopercie mamy kopertę z kartą do głosowania i kto jak głosował z jego peselem, co będzie bardzo przydatne do sporządzenia list do internowania przeciwników PIS, lub ewentualnie aktu zgonu. Kredyt na naiwnego wyborcę też ktoś weźmie
MOHER
5 miesięcy temu
BANK POCZTOWY STANIE NA NOGI MAJĄC TAKI DOSTĘP DO NASZYCH DANYCH.
bCZpqyib
Polak
5 miesięcy temu
Teraz wyjdzie na wierzch ilu w Polsce jest obcych agentów i agentur a ilu jest faktycznie Polaków broniących swojej prywatności i PRAWA DO NIEJ !!!
Cieszynka
5 miesięcy temu
jak samorząd przekaże moje dane bezprawnie, podam do sądu i WYGRAM
Najnowsze komentarze (55)
bzzzzzzz
5 miesięcy temu
dul dul to po budyniu największa porażka GDAŃSKA, coś nieprawdopodobnego, żeby takie monstra zarządzały miastem
Koracz
5 miesięcy temu
Czekam na wybory może wreszcie po kawaleryjsku Duda weżmie za mordy wichrzycieli.
Tymek
5 miesięcy temu
Zamiast myśleć jak Polaków przekonać swojej partii wzbogaconej na transformacji ustroju bo to dzieci wnuki i prawnuki po dorodnych komuni0stach to czepiają się jak rzep ..... wasza głowa pusta jak kapusta .Gdzie wy do władzy ..Potraficie tylko bogacić się nieuczciwie.,
Gdańszczanin
5 miesięcy temu
PO co rząd poco wybory jak taki byle kto bez wyborów rządzi Gdańskiem i do tego sprzeciwia się wybranemu demokratycznie rządowi , Za mordę i wywalić na zbu=ity pysk zdrajczynie Polski.
Andrzej
5 miesięcy temu
Rozdrobnienie dzielnicowe zawsze prowadziło do osłabienia Polski. Stosowanie maksymy: ,,Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie,,i nieposłuszeństwo względem władzy RP powinno zostać zaliczone do najcięższych przewinień i odpowiednio ,,nagradzane,,!
zibi
5 miesięcy temu
Teraz to problemy a jak teraz w Gdańsku walnie oczyszczalnia ścieków to pierwsza będzie skamleć żeby rząd pomógł.
Rzp
5 miesięcy temu
Kwik i ujadanie Targowicy z PO - milo poczytac i sie usmiac!- dennej formacji bez pomyslu na rozwoj swego Kraju.Zawisc, ze przeciwnikom sie udaje .... i nic na to nie poradzicie. Juz skowyczcie- zwykla banda.Pozdrowienia dla Prezydenta i calej ekipy
Ela - Bela
5 miesięcy temu
BRAWO DLA SAMORZĄDOWCÓW ZA PRZESTRZEGANIE PRAWA.RODO NADAL ISTNIEJE.
bCZpqyhT
J23
5 miesięcy temu
A co z tak głośnym RODO
ddd
5 miesięcy temu
Jak ktoś poda moje dane osobowe to od razu idę do sądu. Nie życzę sobie żeby bezprawnie działający bandyci wciągali mnie w nielegalne sfałszowane wybory, ja do tego jako polski obywatel ręki nie przyłożę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonimus
5 miesięcy temu
Wasze smartfony, facebooki i inne aplikacje, systemy operacyjne WIN wiedzą o Was więcej niż jaki kolwiek rząd - jacy jesteście naiwni bo sami swoje dane, pliki, lokalizacje,zdjecia udostępniacie administratorom tych portali bo bez smartfona i portali społecznościowych żyć nie możecie, a tu takie opisy jacy to WOLNI jesteście i jak się Wam tą wolność i prywatność chce odebrać. Już dawno prywatności się świadomie pozbyliście!
Wyborca
5 miesięcy temu
Co ma koronawirus do danych osobowych i porąbanych wyborów za wszelką cenę bo nie wiem?
...
5 miesięcy temu
Przegłosowana ustawa przewiduje (art. 5.6), że „koperty zwrotne niedostarczone do gminnej obwodowej komisji wyborczej do zakończenia głosowania przekazywane są właściwemu dyrektorowi delegatury Krajowego Biura Wyborczego, a dalszy ich los określi w drodze rozporządzenia minister Sasin”. W ten sposób jednoosobową decyzją działacza PiS zneutralizować można całe dzielnice lub miejscowości, które nie darzą władzy sympatią. Ich głosy mogą „nie dotrzeć na czas” i wylądować w mielarce. „Nieważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy”, a głosy będzie liczył minister Jacek Sasin. Policzy tak, jak sobie Jarosław Kaczyński zażyczy. Ja obstawiam 55 proc. na Dudę w pierwszej turze przy ok 30-proc. frekwencji.
nicpoń
5 miesięcy temu
a później skradną laptopa jak na SGGW ;)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić