o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Wybory 2020. Poczta Polska żąda danych, prezydent Gdańska zawiadamia prokuraturę

55
Podziel się

Samorządowcy otrzymali mail z żądaniem, by urzędy udostępniły Poczcie Polskiej dane osobowe wszystkich mieszkańców ze spisu wyborców. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz jest oburzona - informuje, że składa zawiadomienie o przestępstwie.

Wybory 2020. Poczta Polska żąda danych, prezydent Gdańska zawiadamia prokuraturę
(Getty Images)
bEhuKOdh

Obóz rządzący prze do majowych wyborów z pełną mocą. Dlatego też Poczta Polska zaczęła przygotowywać się do głosowania korespondencyjnego. Rozesłano maile do urzędów, w których wymaga się udostępnienia imion, nazwisk i dokładnych adresów zamieszkania.

Dane te są niezbędne do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku - taka informacja widnieje w mailu.

Zobacz także: Nocne e-maile do samorządów. Radosław Sikorski mówi o przestępstwie

bEhuKOdj

Prezydenci Gdańska i Sopotu zwołali konferencję, podczas której odnieśli się do wniosku Poczty Polskiej. - Jako prezydent Gdańska odpowiedzialny za przygotowywanie wyborów, złożę zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na wyłudzeniu danych osobowych - przekazała w jej trakcie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, cytowana przez portal trojmiasto.wyborcza.pl.

Dulkiewicz poinformowała też, że do urzędu wpływają wiadomości od mieszkańców. Gdańszczanie nie chcą, by ich dane były komukolwiek udostępniane.

Czytaj także:

bEhuKOdp

"Kuriozum"

Sprawę dosadnie skomentował też Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - To całe zamieszanie jest kuriozum, chocholim tańcem w czasie, kiedy w szpitalach brakuje podstawowego sprzętu do walki z koronawirusem - mówił.

Dlatego, zgodnie z opiniami prawnymi, nie mamy zamiaru dalej prowadzić przygotowań do wyborów. Będziemy się radzić konstytucjonalistów w tej sprawie - zdradził Karnowski.

bEhuKOdq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEhuKOdK
KOMENTARZE
(55)
bzzzzzzz
rok temu
dul dul to po budyniu największa porażka GDAŃSKA, coś nieprawdopodobnego, żeby takie monstra zarządzały miastem
Koracz
rok temu
Czekam na wybory może wreszcie po kawaleryjsku Duda weżmie za mordy wichrzycieli.
Tymek
rok temu
Zamiast myśleć jak Polaków przekonać swojej partii wzbogaconej na transformacji ustroju bo to dzieci wnuki i prawnuki po dorodnych komuni0stach to czepiają się jak rzep ..... wasza głowa pusta jak kapusta .Gdzie wy do władzy ..Potraficie tylko bogacić się nieuczciwie.,
bEhuKOdL
Gdańszczanin
rok temu
PO co rząd poco wybory jak taki byle kto bez wyborów rządzi Gdańskiem i do tego sprzeciwia się wybranemu demokratycznie rządowi , Za mordę i wywalić na zbu=ity pysk zdrajczynie Polski.
Andrzej
rok temu
Rozdrobnienie dzielnicowe zawsze prowadziło do osłabienia Polski. Stosowanie maksymy: ,,Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie,,i nieposłuszeństwo względem władzy RP powinno zostać zaliczone do najcięższych przewinień i odpowiednio ,,nagradzane,,!
zibi
rok temu
Teraz to problemy a jak teraz w Gdańsku walnie oczyszczalnia ścieków to pierwsza będzie skamleć żeby rząd pomógł.
Rzp
rok temu
Kwik i ujadanie Targowicy z PO - milo poczytac i sie usmiac!- dennej formacji bez pomyslu na rozwoj swego Kraju.Zawisc, ze przeciwnikom sie udaje .... i nic na to nie poradzicie. Juz skowyczcie- zwykla banda.Pozdrowienia dla Prezydenta i calej ekipy
Ela - Bela
rok temu
BRAWO DLA SAMORZĄDOWCÓW ZA PRZESTRZEGANIE PRAWA.RODO NADAL ISTNIEJE.
J23
rok temu
A co z tak głośnym RODO
ddd
rok temu
Jak ktoś poda moje dane osobowe to od razu idę do sądu. Nie życzę sobie żeby bezprawnie działający bandyci wciągali mnie w nielegalne sfałszowane wybory, ja do tego jako polski obywatel ręki nie przyłożę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonimus
rok temu
Wasze smartfony, facebooki i inne aplikacje, systemy operacyjne WIN wiedzą o Was więcej niż jaki kolwiek rząd - jacy jesteście naiwni bo sami swoje dane, pliki, lokalizacje,zdjecia udostępniacie administratorom tych portali bo bez smartfona i portali społecznościowych żyć nie możecie, a tu takie opisy jacy to WOLNI jesteście i jak się Wam tą wolność i prywatność chce odebrać. Już dawno prywatności się świadomie pozbyliście!
Wyborca
rok temu
Co ma koronawirus do danych osobowych i porąbanych wyborów za wszelką cenę bo nie wiem?
...
rok temu
Przegłosowana ustawa przewiduje (art. 5.6), że „koperty zwrotne niedostarczone do gminnej obwodowej komisji wyborczej do zakończenia głosowania przekazywane są właściwemu dyrektorowi delegatury Krajowego Biura Wyborczego, a dalszy ich los określi w drodze rozporządzenia minister Sasin”. W ten sposób jednoosobową decyzją działacza PiS zneutralizować można całe dzielnice lub miejscowości, które nie darzą władzy sympatią. Ich głosy mogą „nie dotrzeć na czas” i wylądować w mielarce. „Nieważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy”, a głosy będzie liczył minister Jacek Sasin. Policzy tak, jak sobie Jarosław Kaczyński zażyczy. Ja obstawiam 55 proc. na Dudę w pierwszej turze przy ok 30-proc. frekwencji.
bEhuKOdD
nicpoń
rok temu
a później skradną laptopa jak na SGGW ;)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić