Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda podpisał deklarację "Obronimy Polskę plus"

11

W poniedziałek Andrzej Duda wziął udział w konferencji prasowej, przedstawiając deklarację "Obronimy Polskę plus". Podkreślił, że podczas jego prezydentury nie dojdzie do likwidacji programu 500 plus i podwyższenia Polakom wieku emerytalnego.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda podpisał deklarację "Obronimy Polskę plus"
(Getty Images)

Prezydent Andrzej Duda zwrócił uwagę na ciężką sytuację gospodarczą, w jakiej Polska za chwilę się znajdzie. Podkreślił, że jako prezydent nie zamierza rezygnować z programów socjalnych. Według obietnic prezydenta program 500 plus ma zostać utrzymany, a wiem emerytalny nie zostanie podwyższony.

Ja chcę Polski plus, niezależnie od tego, czy kryzys jest, czy nie. Nie może być tak, że koszty kryzysu niesie na sobie zwykły obywatel - mówił prezydent Andrzej Duda.

Jeśli będę piastował urząd prezydenta (...), z całą pewnością nie dojdzie do likwidacji 500 plus i podwyższenia Polakom wieku emerytalnego - mówił prezydent.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Andrzej Duda zaznaczył także, że to on jest gwarantem "dobrej współpracy z rządem", która jego zdaniem obecnie jest wyjątkowo cenna.

Podczas konferencji głos zabrała także Beata Szydło. Zwróciła uwagę, że oponenci polityczni "nie są przywiązani" do programów PiS takich jak 500 plus, w przeciwieństwie do urzędującego prezydenta. Jej zdaniem wybory w maju będą wyborem między "Polską plus i Polską minus".

Najczęściej słyszeliśmy krytykę ze strony polityków Platformy, PSL-u, Lewicy. To jest nasz wybór i nasza wspólna odpowiedzialność za Polskę - czy pozwolimy na to, żeby te programy społeczne zostały zlikwidowane lub ograniczone - zaznaczyła była premier.

Zobacz także: Wybory 2020. Psycholog społeczny mówi o "politycznym ukłonie" ministra Łukasza Szumowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić