Karolina Woźniak| 

Wyspy Normandzkie. Mężczyzna znalazł list w butelce napisany 82 lata temu

10

55-letni Nigel Hill znalazł butelkę z listem na plaży Bel Royal na Jersey, jednej z Wysp Normandzkich. Wiadomość została napisana przez Johna Stapleforda 5 września 1938 roku. Wiadomość napisana na tekturze przetrwała 82 lata.

Wyspy Normandzkie. Mężczyzna znalazł list w butelce napisany 82 lata temu
(facebook, Centre Point Trust)

Wiadomość została napisana na odwrocie starego pudełka po ciastach i została umieszczona w butelce. Ten, kto ją znalazł, proszony był przez nadawcę o kontakt pod adresem umieszczonym na tekturze. Wiadomość brzmiała następująco:

Znalazca tej butelki proszony jest o kontakt z Johnem Staplefordem;
18 Fitzjohn Avenue, Barnet, Herts, Anglia.

Mężczyzna znalazł list w butelce. Wiadomość przetrwała w wodzie 82 lata temu

Nigel Hill udostępnił zdjęcie wiadomości na Facebooku. Mężczyzna chciał odszukać krewnych pisarza i był zdumiony, gdy użytkownicy mediów społecznościowych pomogli mu znaleźć obecnego właściciela adresu umieszczonego w wiadomości:

Tak, jak to dzieje się w Jersey, wiele osób skontaktowało się ze mną, aby mi pomóc i udało mi się wyśledzić kobietę, która obecnie mieszka w tym miejscu. Powiedziała jednak, że nie wie, kim jest John Stapleford, mimo że mieszka tu od 30 lat. Zdecydowała się przyjrzeć historii domu i dowiedziała się, że John Stapleford kupił to miejsce w 1921 roku. Jeśli go wtedy kupił i był w Jersey w 1938 roku to prawdopodobnie już nie żyje.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Dane dotyczące urodzeń i zgonów pokazują, że John Stapleton urodził się 4 sierpnia 1889 roku i pracował jako urzędnik państwowy oraz główny księgowy w urzędzie celnym. Miał żonę o imieniu Nellie i zmarł 2 grudnia 1980 roku w wieku 91 lat. Mieszkał wtedy pod adresem St George House, 11 London Road w Norfolk.

Zobacz także: Zobacz także: Śmiertelny wypadek motocyklisty. Wszystko nagrała kamera na kasku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić