o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Zaginięcie Korriny i Annette. Co stało się z matką i córką?

11
Podziel się

Tę niewyjaśnioną zagadkę przypomina dla nas Riley24, popularna "wykopowiczka" zajmująca się sprawami kryminalnymi.

Zaginięcie Korriny i Annette. Co stało się z matką i córką?
(materiały policyjne)
bDyApGwR

W 1987 roku Korrina Lynne Sagers Malinoski miała 26 lat. Kobieta urodziła córkę Annette w wieku zaledwie 15 lat. Nie wiadomo kto był ojcem dziewczynki. Pięć lat później kobieta poślubiła Stephena Malinoskiego, a następnie urodziła mu jeszcze dwóch synów: Thomasa i Jamesa. Rodzina zamieszkała w domu na plantacji o powierzchni 6 000 arów w Południowej Karolinie, na której Steve był dozorcą.

Dla Stephena było to trzecie małżeństwo. Z pierwszego związku urodziła mu się córka, która później zmarła tragicznie w pożarze razem ze swoją matką. Z drugiego małżeństwa również doczekał się córki. Mężczyzna był uzależniony od kokainy.

Tragiczny wieczór

21 listopada Korrina i Steve pokłócili się. Między 23.00 a 23.30 kobieta wyszła z domu i pojechała na przejażdżkę samochodową, aby się uspokoić. Nigdy więcej jej nie widziano.

bDyApGwT

Gdy Korrina nie wróciła na noc do domu, z niewiadomych przyczyn Steve nie zaczął jej szukać ani nie zgłosił zaginięcia na policji. Później zeznał, że nie widział żony od kłótni. Nieobecnością Korriny zaniepokoił się dopiero właściciel sklepu spożywczego, w którym kobieta pracowała od sześciu miesięcy. Gdy nie zjawiła się rano w pracy, pojechał jej szukać.

Brak śladów

Samochód Korriny stał obok bramy wjazdowej na plantację, na której mieszkała rodzina Malinoskich. Według niektórych źródeł wszystkie drzwi były zamknięte na klucz, a według innych drzwi kierowcy były otwarte na oścież. Wokół auta nie było żadnych śladów mogących pomóc w ustaleniu w jakim kierunku kobieta oddaliła się. Nie było też żadnych śladów walki.

Niestety nie ma zbyt wielu informacji na temat przebiegu poszukiwań ani śledztwa. Lokalna społeczność nie mogła uwierzyć, że Korrina opuściłaby swoją rodzinę z własnej woli. Podejrzewano za to, że Steve mógł być zaangażowany w jej zaginięcie, a przynajmniej wiedział więcej niż mówił.

bDyApGwZ

Zaginięcie Annette

Niecały rok później, 4 października 1988 roku zaginęła córka Korriny – 11-letnia Annette. Kierowca autobusu zeznał, że widział dziewczynkę o 7.00 rano. Jak zwykle czekała ze swoim psem na autobus do szkoły. Jednak, gdy podjechał na jej przystanek 20 minut później, nikogo już na nim nie było.

Steve zorientował się, że Annette zaginęła dopiero popołudniu, gdy nie wróciła ze szkoły. Na przystanku, niedaleko miejsca, w którym rok wcześniej znaleziono pusty samochód Korriny, mężczyzna znalazł napisaną przez dziewczynkę wiadomość. Notatka głosiła:

"Tato, mama wróciła. Uściskaj chłopców".

bDyApGxa

Grafolog potwierdził, że wiadomość napisała Annette. Nie był jednak w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy zrobiła to pod przymusem czy nie.

Uciekła z nieszczęśliwego małżeństwa?

Powstało bardzo wiele teorii wyjaśniających zaginięcie Korriny i jej córki. Pierwsza mówi o tym, że kobieta uciekła od męża tyrana, a następnie wróciła po córkę. Według jednego z synów Korrina i Steve bardzo często się kłócili, niekiedy bardzo gwałtownie. Dlaczego kobieta miałaby wrócić po Annette, a Jamesa i Thomasa zostawić pod opieką męża? I gdzie miałaby się podziać z córką?

Korrina miała bardzo bliską rodzinę w Iowa, jednak nie kontaktowała się z nimi po swoim zaginięciu. Co ciekawe jeden z członków rodziny twierdził, że Annette kilkakrotnie do niego dzwoniła po swoim zaginięciu. Podczas wszystkich połączeń mówiła bardzo cicho i szybko odkładała słuchawkę mówiąc, że ktoś się zbliża i musi kończyć.

bDyApGxb

Mąż zabójca

Druga teoria twierdzi, że w sprawę zamieszany był Steve. Hipotezę potwierdza fakt, że nie zgłosił zaginięcia, gdy Korrina nie wróciła na noc do domu. Później również dziwnie się zachowywał. Kilka miesięcy po zaginięciu Annette, Steve wyrzekł się swoich praw do opieki nad synami i przeprowadził się na Florydę. Chłopcy latami tułali się po różnych rodzinach zastępczych. Większość osób, których bliska osoba znika, latami nie zmienia miejsca zamieszkania w nadziei, że zaginiony kiedyś zapuka do ich drzwi. Bronią się również rękami i nogami przed zmianą numeru telefonu.

Steve mógł zamordować Korrinę i Annette, a ich ciała ukryć na olbrzymiej plantacji. Nie ma na to jednak żadnych dowodów. Z tą teorią łączy się jeszcze jeden wątek. Ktoś, być może Steve, mógł zabić Korrinę, a Annette wiedziała coś na ten temat. Po zaginięciu Korriny, rodzina kobiety przyjechała do domu na plantacji, a Annette dawała im znaki, aby przyszli na górę. Niestety wtedy to zlekceważyli i przypomnieli sobie tę sytuację dopiero po latach.

Annette wiedziała za dużo?

Zaledwie tydzień po zniknięciu Annette miała odbyć się rozprawa o prawa do opieki nad dziewczynką, które chciała przejąć rodzina Korriny. Może Steve nie chciał dopuścić do przesłuchania dziewczynki, aby nie wyjawiła, że to on zabił żonę. Mężczyzna mógł również obawiać się, że córka oskarży go o molestowanie. Według jednej z nauczycielek Annette była nieszczęśliwym i nieśmiałym dzieckiem. Może Steve był przyczyną. Niestety również na tę teorię nie ma dowodów.

bDyApGxc

Dalsze losy

Oczywiście nie można również wykluczyć, że sprawy zaginięcia Korriny i Annette nie są ze sobą związane. Jeden z synów kobiety jest przekonany, że jego matka została zamordowana przez Steve'a, a siostrę uprowadził ktoś zupełnie obcy.

*Nadzieja na odnalezienie kobiet powróciła w 2000 roku. *Anonimowa osoba zadzwoniła na policję i powiedziała, że powinni szukać zwłok Korriny i Annette w hrabstwie Sumpter. Silnie zalesiony teren przeszukano z psami tropiącymi, jednak nie przyniosło to skutku.

Synowie Korriny po dekadzie spędzonej w różnych rodzinach zastępczych, w końcu znaleźli kochający dom. Obaj poszli do college'u i służyli w Iraku. Założyli własne rodziny, jednak wciąż mają nadzieję, że kiedyś dowiedzą się co stało się z ich matką i siostrą. Steve ponownie się ożenił i doczekał się jeszcze trójki dzieci. Nigdy nie udało mu się pozbyć uzależnienia od kokainy.

Więcej o Riley24 znajdziesz tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDyApGxu
KOMENTARZE
(11)
tylko
2 lata temu
Przejmująca historia.
znawca
2 lata temu
Dużo patologii z którą USA sobie nie radziły i nawet obecnie nie radzą...aż trudno uwierzyć że mając pokaźne zaplecze finansowe i naukowe często bywają nieudolni w śledztwach!
i jak tu nie ...
2 lata temu
Steve ale nie znaleziono ciał więc może takie prawo .... kto by się wiązał z ćpunem? ćpunki
bDyApGxv
omena
2 lata temu
W niewyjaśnionych okolicznościach ćpun stracił dwie żony i dwoje dzieci. Raczej nie nieszczęśliwy zbieg okoliczności...
hmm
2 lata temu
pewnie sprzedał żonę i córkę handlarzom żywym towarem za kokainę. Warto zbadac też sprawę śmierci pierwszej żony i córki, czy zwłoki znaleziono w pogorzelisku?
Najnowsze komentarze (11)
Jjj
2 lata temu
Taki zwyrodnualec i tyle dzieci splodzil
Sylwia
2 lata temu
Oczywiste, ze maz jest podejrzany tym bardziej, ze byla zoba i dziecko w magiczny sposob zginely w pożarze a on przezyl? Zabil wczesniej zabil i pozniej... szkoda chlopcow, wychowywac sie z kims takim to przeklenstwo.
.
2 lata temu
Co za dzieciorob i cpun. Swoją drogą to musi być strasznie męczące ciągle się zastanawiać co się tak naprawdę stało .. masakra.
iga
2 lata temu
Nie wydaje mi się, żeby aż na rok zostawiła córkę, albo że z własnej woli zostawiła synów z ojcem uzależnionym od kokainy. Raczej ją zamordował, a rok później, jak uznał że jedno morderstwo mu się udało, zrobił to samo z niewygodną córką. Powinni szukać kości na tej plantacji.
omena
2 lata temu
W niewyjaśnionych okolicznościach ćpun stracił dwie żony i dwoje dzieci. Raczej nie nieszczęśliwy zbieg okoliczności...
hmm
2 lata temu
pewnie sprzedał żonę i córkę handlarzom żywym towarem za kokainę. Warto zbadac też sprawę śmierci pierwszej żony i córki, czy zwłoki znaleziono w pogorzelisku?
vsv
2 lata temu
czy ten artykuł powstał przy pomocy tłumacza gogle...?
hgh
2 lata temu
szkoda ze nie takiego programu co ludzie by pomagali w rozwiazywaniu różnych spraw policyjnych,bo co kilka milionów głow to nie to sami co kilku śledczych,a ba ci policjanci którzy utrudniają śledztwa mieli by problem.
bDyApGxn
i jak tu nie ...
2 lata temu
Steve ale nie znaleziono ciał więc może takie prawo .... kto by się wiązał z ćpunem? ćpunki
znawca
2 lata temu
Dużo patologii z którą USA sobie nie radziły i nawet obecnie nie radzą...aż trudno uwierzyć że mając pokaźne zaplecze finansowe i naukowe często bywają nieudolni w śledztwach!
tylko
2 lata temu
Przejmująca historia.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić