Wojciech Darewicz| 

Zaginięcie lotu MH370. Nowy plan na wyjaśnienie zagadki

62

Zaginięcie lotu MH370 do dziś pozostaje jedną z największych nierozwiązanych zagadek w historii lotnictwa. Śledczy nie wiedzą, co stało się 8 marca 2014 r. Do dziś nie udało im się odnaleźć wraku maszyny. Nie ustają jednak w staraniach. Wytypowali 3 nowe miejsca, w których warto rozpocząć poszukiwania.

Malaysia Airlines
Malaysia Airlines (Wikimedia Commons CC0)

Nowe miejsca poszukiwań. Eksperci ponownie przeanalizowali ostatnią znaną pozycję malezyjskiego boeinga. Następnie wzięli pod uwagę 3 najbardziej prawdopodobne scenariusze rozwoju wydarzeń. Na tej podstawie wybrali trzy obszary, w których mogą odbyć się poszukiwania wraku. Jak podaje "Daily Mail", czterej badacze, Victor Ianello, Bobby Ulich, Richard Godfrey i Andrew Banks analizowali w tym celu mapy od wielu miesięcy.

Zaginięcie lotu MH370. Co zakładają nowe scenariusze poszukiwań

Do przeszukania jest gigantyczna przestrzeń. Dwa pierwsze scenariusze zakładają przeczesywanie obszarów wielkością zbliżonych do województwa dolnośląskiego. Trzeci mówi o obszarze niemal dwukrotnie większym od Polski.

Najbardziej prawdopodobny jest scenariusz, według którego po wyczerpaniu się paliwa, w lot maszyny nie ingerował już pilot. Drugi, mniej prawdopodobny scenariusz zakłada, że gdy skończyło się paliwo, pilot sterował maszyną w locie ślizgowym, kierując ją na południe. Najniższy priorytet ma wersja, według której MH370 był prowadzano lotem ślizgowym w nieznanym kierunku - wyjaśnia w rozmowie z "Daily Mail" jeden z ekspertów.

Zobacz także: Zobacz także: Tajemnica tragedii lotu MH370

Co na to władze Malezji? Na tę chwilę nie ma decyzji o rozpoczęciu nowych poszukiwań. Zanim ruszą, państwo chce nowych dowodów, które mogłyby poprzeć te teorie.

Zaginięcie lotu MH370. Wielka zagadka

Dwa lata intensywnych poszukiwań zaginionej maszyny malezyjskich linii pochłonęły ponad 120 mln. dol. Pomimo tak wysokich nakładów finansowych, los samolotu, który zaginął wraz z 239 osobami na pokładzie, pozostaje nieznany.

Zagadka nie rozwiązana od ponad 5 lat. W marcu 2014 r. Boeing 777-200ER lecący z Kuala Lumpur do Pekinu zniknął z radarów i ślad po nim zaginął. Na temat losów maszyny i jej załogi pojawiło się wiele hipotez. Niektóre z nich zakładały, że MH370 w tajemnicy wylądował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić