o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Zakonnice zmuszone do prostytucji. Papież Franciszek pomógł odrzuconym kobietom

226
Podziel się

Kardynał Joao Braz de Aviz szczerze opowiedział o tym jak Kościół, przez długie lata traktował kobiety. Wyznał, że wiele zakonnic, które opuściło klasztor, zostało odrzuconych i musiało trudnić się prostytucją. Dopiero papież Franciszek udzielił im pomocy.

Zakonnice zmuszone do prostytucji. Papież Franciszek pomógł odrzuconym kobietom
(East News)
bEIFOZsl

Kardynał Joao Braz de Aviz udzielił szczerego wywiadu dla watykańskiego magazynu Women Church World. Opowiedział o tym, że Kościół przez dziesiątki lat nie traktował dobrze kobiet, nawet tych, które w przeszłości były zakonnicami. Duchowny nie wyjawił jednak, jaką skalę problemu ma na myśli.

Duchowny wyznał, że kobiety po opuszczeniu klasztorów zostawiano same sobie. Bez udzielonej pomocy, pieniędzy i dachu nad głową wiele z nich skończyło jako prostytutki, niektóre nigdy nie wróciły do normalnego życia.

Sytuacja zmieniła się dzięki papieżowi Franciszkowi. Z jego inicjatywy, w Watykanie otworzono specjalny dom opieki, w którym mogą mieszkać byłe zakonnice. Dokładna lokalizacja pozostaje tajemnicą, ze względu na dobro przebywających tam osób.

bEIFOZsn
Zobacz także: Zobacz także: Papież pocałował zakonnicę. Nagranie obiega świat

Rzeczy się zmieniają. Najbardziej znaczącym przykładem jest właśnie decyzja papieża o ustanowieniu w Rzymie domu, w którym przyjmowane będą byłe zakonnice, zwłaszcza jeśli są obcokrajowcami – powiedział kardynał.

Niektóre zakonnice same zadecydowały o tym, że chcą odejść, inne podopieczne zostały z klasztorów wydalone. Wiele z nich nie miało rodziny i miejsca, do którego mogłyby wrócić. Miały problem ze znalezieniem pracy, nie były przygotowane do wykonywania innych zawodów.

bEIFOZst

Musimy zmienić nastawienie do odrzucenia stanu duchownego, pokusę zignorowania tych ludzi i powiedzenia "to już nie jest nasz problem" – dodaje duchowny

Dom działa od półtora roku i obecnie gości 10 byłych zakonnic. Kobiety mogą w nim pozostać tak długo, jak to konieczne by uporządkować swoje sprawy, znaleźć pracę i mieszkanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bEIFOZsO
KOMENTARZE
(226)
chłop
2 lata temu
cóż nie trza pracować a kasa leci
Darek
2 lata temu
Ile jeszcze ukrywa kościół katolicki?
janek
2 lata temu
papiez sprawny tylko w polsce nie chce poradzic sobie z tymi rydzykami glodziami itp
bEIFOZsP
ochrzczony
2 lata temu
Czy w tym kościele jest jeszcze jakaś szczypta czegoś dobrego?
pawel
2 lata temu
roboty nauczyły się w klasztorze +++
ona
2 lata temu
małymi krokami Franek się przebija.. jest tłuiony przez wyższych od sibeie.. ale stara się. Neguje to co złe i mówi o tym głosno. Nie ukrywa pedofil i innych okrucieństwa
ciekawe
2 lata temu
Wykupił abonament?
maciek
2 lata temu
brak stabilności psychicznej ,
Nicki
2 lata temu
Zapewne nie prosiły o pomoc Kościoła. Same odeszły i odwróciły się od niego. Same odpowiadały za siebie. I skąd ten bulwers?
Nicki
2 lata temu
Zapewne nie prosiły o pomoc Kościoła. Same odeszły i odwróciły się od niego. Same odpowiadały za siebie. I skąd ten bulwers?
Nie
2 lata temu
A Ty wiesz bo bylas czy na czym opierasz swoje teorie?
PRAWDA
2 lata temu
ŻAL -KOŚCÓŁ SAM PSUJE I DEPRAWUJE OD GÓRY,
Ryszard
2 lata temu
Oburza mnie to forum i sposób w jaki traktujecie Kościół Katolicki. To, co robicie, smuci Najświętszą Panienkę i z tego już wynika, że procederem tym z urzędu powinno się zająć państwo.
bEIFOZsH
dudu
2 lata temu
milosc do blizniego az kapie od tych czarnosukienkowcow
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić