o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Zaskakujące efekty koronawirusa. Widać je na całym świecie

160
Podziel się

Z powodu pandemii koronawirusa zarówno w centrach miast, jak i w miejscach rekreacji, jest znacznie mniej ludzi. Efekty widać m.in. na plażach z różnych zakątków świata.

Plaża w Karolinie Północnej (USA).
Plaża w Karolinie Północnej (USA). (Cape Lookout National Seashore)
bELATchx

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać ogromne stosy muszli znajdujących się na plaży w Karolinie Północnej. Zazwyczaj muszle są zbierane przez turystów, jednak przez pandemię koronawirusa plaże opustoszały.

Na pozbawionych turystów plażach w Tajlandii, odkryto natomiast największą liczbę gniazd żółwi skórzastych od 20 lat. Przedstawiciele tego rzadkiego gatunku są największymi współcześnie żyjącymi żółwiami. Składają jaja w ciemnych i cichych miejscach, których brakowało, gdy turyści tłoczyli się na plażach. Jednocześnie ludzie często niszczyli gniazda i kradli jaja.

bELATchz

To dla nas bardzo dobry znak, ponieważ wiele obszarów do składania jaj zostało zniszczonych przez ludzi. Żółwie często są zabijane przez sprzęt połowowy i plażowiczów - powiedział agencji Reutera Kongkiat Kittiwatanawong, dyrektor Phuket Marine Biological Center.

Niedawno na zamkniętą plażę w Brazylii wyszło prawie 100 żółwi szylkretowych. Z powodu ingerencji człowieka populacja tego gada zmniejszyła się do takiego stopnia, że Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody zaklasyfikowała go jako gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem.

Zobacz także: Inwazja różowych meduz. Przejęły plaże i wody przybrzeżne

bELATchF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bELATcia
KOMENTARZE
(160)
Malina
2 lata temu
+FY+
cofnięty pies
2 lata temu
Jeżeli chodzi o plaże to ludzie chodzą tam tylko z głupoty i próżności. Opalanie si e to największa głupota jaką człowiek wymyślił. Zakazać opalania i natura wróci do normy.
Haba
2 lata temu
Człowiek to jednak największe zło tego świata...
bELATcib
Herod Antypis
2 lata temu
Naprodukowałem trumien, bo wszędzie o tej epidemii głośno a nikt nie chce ich kupować... Co się dzieje? W zbiorowych mogiłach te miliony zmarłych na COVID polaków chowają? Kurcze 3 tysiące trumien wyprodukowane i zalega u mnie na magazynach... Proszę o wyjaśnienia...
Herod Antypis
2 lata temu
Ale syf... i to niby ludzie zaśmiecają plaże????
stke
2 lata temu
ludzie niczym koronawirus mały ale dużo zabija
Skromny
2 lata temu
I o to walczył latami Bill Gates. Nadmierny wręcz głupi konsjupcjonizm musi być kiedyś ukarany egoistyczne ludziki.
.........
2 lata temu
ZIEMIA POWIEDZIAŁA DOŚĆ I TO NIE JEST OSTATNIE JEJ SŁOWO!!!!!!!!!!
qwas
2 lata temu
winny nie jest człowiek, tylko zarządzanie tym wszystkim, podam przykład, żarówki mogły by być wieczne ale nie są i tym sposobem jest ileś fabryk które niszczą środowisko i tak ze wszystkim.
zjawa
2 lata temu
Czyli po nas przyroda się odrodzi .ale bajzel jaki po sobie zostawimy będzie przyczyną nie jednej katastrofy ekologicznej.
Kosachicago
2 lata temu
I zostanmy w domach jeszcze troche to naturze wyjdzie to na dobre
kolkant
2 lata temu
Pamiętajcie, mówiąc o tych złych ludziach, mówisz o sobie. Jak człowiek jest taki zły itp. może zacznijcie od siebie,a później szukajcie innych złych ludzi.
Julka
2 lata temu
Człowiek zniszczy wszystko i powinny być miejsca gdzie on nie wstępu, kasa poprzewracało ludziom w głowach
bELATchT
Mam sny
2 lata temu
Nigdy nikomu nie życzę źle-nigdy ,jak żyje.Ale teraz z całego serca życzę krzywdy ,co krzywdzi naturę i ludzi chcących żyć z nią w zgodzie.To się zemści i to na dniach.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić