o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Zdalna praca i edukacja w obliczu koronawirusa. Jakie aplikacje warto zastosować?

0
Podziel się

W obliczu pandemii koronawirusa wdrażana jest zdalna praca i edukacja. Firmy, szkoły i uczelnie korzystają z rozmaitych rozwiązań. Jakie aplikacje ułatwią kooperację na odległość?

Koronawirus. Jakie aplikacje do pracy zdalnej i nauki przez internet?
Koronawirus. Jakie aplikacje do pracy zdalnej i nauki przez internet? (Getty Images, SOPA Images)
bDyURMid

Coraz większą popularność zyskuje Zoom. Nie jest to oczywiście jedyna platforma, która pozwala na zdalne nauczanie i zdalną pracę przez internet. Warto również zapoznać się z takimi programami jak Microsoft Teams, Google Hangouts Meet czy Cisco Webex Meeting.

Osoby odpowiedzialne za wspomniane programy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom. Postanowiono udostępnić za darmo niektóre funkcje, które dotychczas były płatne.

W obecnym czasie aplikacje pozwalające na wideorozmowy cieszą się ogromną popularnością. Notują one wzrost zainteresowania na poziomie nawet 400 procent. Najpopularniejszy jest Zoom, ale inne rozwiązania też cieszą się sporym uznaniem.

bDyURMif

Zobacz także: Część opozycji jest naiwna? "Oczekują, że PiS tym razem nie oszuka ludzi"

Co możemy robić za pośrednictwem dostępnych platform?

Microsoft Teams pozwala wysyłać wiadomości, dokumenty i obrazy do pojedynczych osób lub grup do 250 osób. Na czas pandemii wiele funkcji tej aplikacji udostępniono zupełnie za darmo.

Sporo potrafi też Google Hangouts Meet. Narzędzie umożliwia prowadzenie wideokonferencji z udziałem nawet 250 osób. Google zadbało, by zintegrować tę aplikację ze swoimi pozostałymi usługami.

bDyURMil

Czym jest Cisco Webex Meetings? To kolejna popularna platforma. Działa ona w chmurze, dzięki czemu nie zużywa zasobów pamięci na komputerach. Ta aplikacja pozwala nie tylko na wideokonferencje, ale także umożliwia udostępnianie pulpitu, aplikacji, zasobów medialnych oraz ankiet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDyURMiG
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić