Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Żeglarze odkryli falę skał przemieszczającą się w stronę australijskiego wybrzeża

50
Podziel się:

Ogromna fala skał zmierza ku nabrzeżom Australii. Jest to prawdopodobnie skutek podwodnej erupcji wulkanu. Naukowcy uspokajają, nie ma w tym nic groźnego.

Żeglarze odkryli falę skał przemieszczającą się w stronę australijskiego wybrzeża
(Twitter, EarthQuakesTime)

Żeglarze, którzy wypłynęli w morze w okolicach Wielkiej Rafy Koralowej, zauważyli niecodzienne zjawisko. Na wodzie unosiło się tysiące skał, które wyraźnie przesuwają się w stronę wybrzeża.

Fakt, że skały unosiły się na wodzie świadczy o tym, że to jest pumeks. Pumeks powstaje, gdy lawa jest wyrzucana z wulkanu do wody i stygnie w lekką, wypełnioną bąbelkami skałę, która unosi się na powierzchni.

To właśnie ten rodzaj skały w ogromnej ilości podąża do australijskiego wybrzeża. W tym konkretnym przypadku pochodzi z podwodnej erupcji, nieznanego dotąd wulkanu, która nastąpiła około 7 sierpnia.

Zobacz także: Zobacz także: Kryje się pod powierzchnią i jest ogromne. Naukowcy szukali go od 30 lat

Profesor geologii, Scott Bryan, powiedział, że nie ma się czego obawiać, a takie zjawisko powtarza się co kilka lat. Ostatnio podobną ilość skał dryfujących na wodzie, możne było zobaczyć w 2013 roku. Wtedy też nastąpiła erupcja wulkanu Harve

Pumeks będzie teraz dryfował spokojnie po oceanie, a do wybrzeży Australii trafi na początku przyszłego roku. W trakcie podróży zbierze ze sobą wiele żywych form oceanicznych. Niektóre może zniszczyć, innym, takim jak koralowiec, pozwoli przedryfować w zupełnie nowe miejsca.

Zdaniem naukowca jest to pozytywne zjawisko. Uczony zastrzegł jednocześnie, że pojawienie się nowych zasobów koralowców w innych miejscach, nie uratuje ich przed problemami, na które cierpią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(50)
xyz
3 lata temu
To właśnie dlatego Jezus chodził po wodzie.
przedziwny
3 lata temu
Przedziwna fala, przedziwny efekt, przedziwne zjawisko, przedziwny autor...
Motyla Noga
3 lata temu
Ta skala to pikus! Wazne, ze trzyma ja Klingon!!!
kosmetyczka
3 lata temu
Nareszcie bedzie tanszy pumeks w sklepach, bo jest to towar deficytowy.
Mery
3 lata temu
Przedziwne zjawisko x10000 xdd
Ania
3 lata temu
Aldona Brauła: "przedziwne/przedziwna/przedziwnemu". Zna Pani inne słowa? Może warto zaopatrzyć się w słownik synonimów?
Znaczy, co to...
3 lata temu
"Prawdopodobnie jestem efektem podwodnej erupcji wulkanu."
Gluś
3 lata temu
Ile promili miał redaktor pisząc pierwszy akapit? Przecież to BEŁKOT: "Prawdopodobnie jestem efektem podwodnej erupcji wulkanu. Przedziwna fala przesuwa się w stronę Australii Przedziwny efekt erupcji. Zmierza ku wybrzeżom Australii Erupcja nieznanego wulkanu. Wywołała przedziwne zjawisko"
www
3 lata temu
Koniec życia człowieka na planecie Zimie zbliża sie ku końcowi. Wreszcie planeta odetchnie.
Ed
3 lata temu
Przedziwna przedziwność! Zaiste przedziwne.
W temacie
3 lata temu
Dla zainteresowanych w tamtych rejonach był podwodny wybuch rakiety 1500 STO 900 TSET
mel
3 lata temu
Oszlifować, pofarbować i na sprzedaż a zysk będzie jak talala. Niedługo usłyszymy... Słynny pumeks australijski za jedyne...2 dolary ;)
Gość
3 lata temu
Przedziwny to jest autor tego artykułu na prawdę przedziwne zachowanie. .
Wszystko tu p...
3 lata temu
"Ogromna fala skał powoli przesuwa się w stronę australijskiego wybrzeża. Prawdopodobnie jestem efektem podwodnej erupcji wulkanu. Przedziwna fala przesuwa się w stronę Australii Przedziwny efekt erupcji. Zmierza ku wybrzeżom Australii Erupcja nieznanego wulkanu. Wywołała przedziwne zjawisko"
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić