o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Zgubił misia. Policja ruszyła z pomocą 12-latkowi z autyzmem

38
Podziel się

12-letni chłopiec zadzwonił na policję z informacją, że zgubił swojego misia. Funkcjonariusze nie zignorowali tego telefonu. Przeciwnie – ruszyli na pomoc. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Zgubił misia. Policja ruszyła z pomocą 12-latkowi z autyzmem
(WABC, screen)
bEDScBOt

Ryan Paul zmaga się z autyzmem. Rodzice nauczyli go, żeby dzwonił na policję tylko w sytuacjach alarmowych – a właśnie taką była dla mieszkającego w Woodbridge w New Jersey 12-latka utrata ukochanego misia Freddy’ego.

Na wezwanie Ryana odpowiedział Khari Manzini. To funkcjonariusz, który przeszedł specjalne szkolenie poświęcone rozpoznawaniu osób z autyzmem i uczące taktownego podejścia do nich. Z pomocą policjanta zgubę szybko udało się znaleźć.

Przyjechaliśmy tak szybko, jak było to możliwe. Ryan bardzo się ucieszył, kiedy mnie zobaczył, a ja się ucieszyłem, kiedy zobaczyłem jego. Misia udało nam się odzyskać – powiedział Manzini, którego cytuje Fox News.

bEDScBOv

Po udanej akcji chłopiec miał do policjanta jeszcze jedną małą prośbę. Poprosił go o wspólne zdjęcie, na co funkcjonariusz chętnie się zgodził. Ojciec Ryana pochwalił potem jego i cały departament policji za podejście do sprawy.

Chciałbym podziękować odpowiadającemu na wezwanie policjantowi za serdeczność i zrozumienie, które okazał, decydując się nawet pozować z "przestępcą", a także dyspozytorowi, który później zadzwonił, żeby zapytać, czy wszystko jest okej. Cieszę się, że mamy tak dobrą i troszczącą się o innych policję – napisał ojciec 12-latka na Facebooku.

Dodał, że musi jeszcze uciąć sobie z synem pogawędkę. Chce mu wyjaśnić, w jakich sytuacjach powinno się wzywać policję. Jak powiedział, trzeba to jeszcze "trochę dostroić".

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bEDScBOB
Zobacz także: Zobacz też: Autyzm - gdzie szukać pomocy?
bEDScBOW
KOMENTARZE
(38)
inny
2 lata temu
Typowe dla Was Brak empatii i znieczulica. oby znajomemu działo się najgorzej wtedy okey jest. niedaj boże kupi sobie nowe autko, to już a skąd a za co. i dla zasady porysować mu lak na parkingu. Osoby autystyczne mogą przeżywać zagubienie misia, jak zdrowi zgubę np. 50k pln. Ten misio mógł być dla tego chłopca całym światem. Brawa i szacunek dla Struża Prawa, że po ludzku pomogli mu. nie cały świat jest taki jak Ty lub Ty widzisz. ludsie więcej ludzkich odruchów a nie hejt dla hejtu. a Ty jak byś nie miał nikogo, był odtrącony, miał tylko pluszaka jak byś się czuł? niezrozumiesz dasz tylko hejt lub negacje. Dużo Wam brak jak widze. obym się mylił?
Nowy
2 lata temu
W Polsce to by policjantowi zrobili postępowanie jak by tego misia nie znalazł
Szok
2 lata temu
No to jest news , teraz czekam na wiadomość kto miał zatwardzenie w na Alasce
bEDScBOX
Podrobka
2 lata temu
Autyk, może autorowi się skojarzyło z AUTENTYK i taki skrót zastosował.
Babul
2 lata temu
Dobrze, że jest biały. Innaczej by go potraktowali jako dilera i złodzieja misiów.
Olsztyn
3 lata temu
W Polsce jeszcze dostał by mandat 500 i 24 h do wyjasnienia
Pol
3 lata temu
U nas by go wywieźli na przesłuchanie i wybili misia z głowy.
Twój nick
3 lata temu
Temu chłopcu powinien jeszcze pomóc dietetyk... Niedługo nie będzie mógł wstać z lozka
xxx
3 lata temu
I co bredziński można? można.
abuksan
3 lata temu
Miał mały farta że go nie odstrzelili.
juzef
3 lata temu
W Polsce misia by skonfiskowali jako dowod w sprawie, a rodzicow dziecka obciazyli kosztami.
Ar
3 lata temu
U nas policjanci tylko szukaja okazji do mandaciku
omena
3 lata temu
No. A w Polsce kierowca wjeżdża w pieszego na pasach, policja wszczyna dochodzenie w sprawie przestępstwa, przerabia na wykroczenie, a prokuratura umarza bo brak znamion czynu zabronionego. Taki mamy klimat.
bEDScBOP
kamil.michals...
3 lata temu
pewnie był szczepiony
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić