REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski26.03.19 (10:17)

Zgubił misia. Policja ruszyła z pomocą 12-latkowi z autyzmem

12-letni chłopiec zadzwonił na policję z informacją, że zgubił swojego misia. Funkcjonariusze nie zignorowali tego telefonu. Przeciwnie – ruszyli na pomoc. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.
screen / WABC

Ryan Paul zmaga się z autyzmem. Rodzice nauczyli go, żeby dzwonił na policję tylko w sytuacjach alarmowych – a właśnie taką była dla mieszkającego w Woodbridge w New Jersey 12-latka utrata ukochanego misia Freddy’ego.

Na wezwanie Ryana odpowiedział Khari Manzini. To funkcjonariusz, który przeszedł specjalne szkolenie poświęcone rozpoznawaniu osób z autyzmem i uczące taktownego podejścia do nich. Z pomocą policjanta zgubę szybko udało się znaleźć.

REKLAMA

Przyjechaliśmy tak szybko, jak było to możliwe. Ryan bardzo się ucieszył, kiedy mnie zobaczył, a ja się ucieszyłem, kiedy zobaczyłem jego. Misia udało nam się odzyskać – powiedział Manzini, którego cytuje Fox News.

Po udanej akcji chłopiec miał do policjanta jeszcze jedną małą prośbę. Poprosił go o wspólne zdjęcie, na co funkcjonariusz chętnie się zgodził. Ojciec Ryana pochwalił potem jego i cały departament policji za podejście do sprawy.

Chciałbym podziękować odpowiadającemu na wezwanie policjantowi za serdeczność i zrozumienie, które okazał, decydując się nawet pozować z "przestępcą", a także dyspozytorowi, który później zadzwonił, żeby zapytać, czy wszystko jest okej. Cieszę się, że mamy tak dobrą i troszczącą się o innych policję – napisał ojciec 12-latka na Facebooku.

Dodał, że musi jeszcze uciąć sobie z synem pogawędkę. Chce mu wyjaśnić, w jakich sytuacjach powinno się wzywać policję. Jak powiedział, trzeba to jeszcze "trochę dostroić".

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Autyzm - gdzie szukać pomocy?

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij