o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Znaleźli martwego jelenia. Przerazili się, gdy zajrzeli do jego żołądka

46
Podziel się

Pracownicy tajlandzkiego parku narodowego Khun Sathan dokonali szokującego odkrycia. W żołądku martwego jelenia, który został znaleziony na terenie rezerwatu, było 7 kilogramów plastikowych odpadów. Według wstępnych ustaleń to właśnie one były przyczyną śmierci zwierzęcia.

Znaleźli martwego jelenia. Przerazili się, gdy zajrzeli do jego żołądka
(Facebook.com)
bDXNqaGJ

Jelenia odnaleziono w poniedziałek. Urzędnicy Departamentu Parków Narodowych, Dzikiej Przyrody i Ochrony Roślin w Tajlandii donoszą, że do śmierci 10-letniego zwierzęcia doszło w parku położonym w prowincji Nan, w północnej części kraju.

Nie stwierdzono żadnych zewnętrznych obrażeń. Eksperci uważają, że przyczyną zgonu była niedrożność przewodu pokarmowego i dojrzały wiek. Prawdziwego szoku specjaliści ds. przyrody doznali jednak dopiero, gdy zajrzeli do żołądka jelenia.

bDXNqaGL

Zwierzę przed śmiercią zjadło ogromne ilości plastiku. Po dokonaniu sekcji zwłok i zważeniu materiałów wydobytych z wnętrza jelenia okazało się, że w jego brzuchu znajdowało się aż 7 kilogramów materiałów pochodzących z tworzyw sztucznych. Na udostępnionych w sieci zdjęciach widać, że zwierze zjadło m.in. plastikowe torby, worki na śmieci, gumowe rękawiczki, a nawet męską bieliznę - donosi CNN.

To pokazuje, że musimy poważnie potraktować ten problem i ograniczyć użycie jednorazowych tworzyw sztucznych – powiedział Kriangsak Thanompun, dyrektor Parku Narodowym Khun Sathan.

Zobacz także: Zobacz także: Myślisz, że żyjesz ekologicznie? Lepiej policz

50 proc. plastiku wyrzucanego do oceanów pochodzi z Azji. Według raportu organizacji Ocean Conservancy and McKinsey Center for Business and Environment do czołówki należą takie państwa jak Chiny, Indonezja, Filipiny, Tajlandia czy Wietnam. Gdyby w tych pięciu krajach ograniczyć zużycie plastiku o 65 proc., to na całym świecie zmniejszyłoby się ono do poziomu 45 proc.

bDXNqaGR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXNqaHm
KOMENTARZE
(46)
Twojstary
rok temu
Chyba nue miał co jeść innego, zostawcie trochę zielonych terenów ti nue będzie zarl plastiku
vito
rok temu
Po co jeleń je plastik?A to jeleń!
Z.
rok temu
Pięknie to wszystko sie zapowiada ;/ Możemy być z siebie dumni ;/
bDXNqaHn
K
rok temu
Męska bielizna...jeleń fetyszysta
tajemnicza
rok temu
proszę jak zwierzę głodować musiało że jadło co tylko znalazło. Serce sie kroi. nie moge czytac takich artykułów. tak jak te biedne Koale umierają bo człowiek podpalił las. Sodoma i gomora,już się stało.
ninka
rok temu
jakis zarty ten jelen był
Bulkomoruski
rok temu
Ale brednie.
kris
rok temu
koza by to przeżyła
defekt
rok temu
Zabijamy niewinne stworzenia swoją pazernością i samolubstwem. Ten kto wymyślił plastik powinien się w piekle smażyć - wpuścić produkt do obiegu nie jest sztuką tylko jak go skutecznie wykorzystywać i przetwarzać po zużyciu to już nikt o tym nie pomyślał.
aA
rok temu
SUPER EKOLOGICZNE PAŃSTWA. NATURALNE ELIMINACJA TRUCICIELI ZIEMI !!!
AAA
rok temu
Do tych państw wymienionych w artykule nie dostarczać niczego z plastików, gum itd. zakazać produkcji skoro nie potrafią dbać o środowisko.. W jakich niewyobrażalnych cierpieniach umierał jeleń, każdy kto wyrzuca do rzek , oceanów, lasów itp. powinien zjeść takie rękawiczki gumowe czy tez reklamówkę aby zrozumiał,że to jest zbrodnia. na środowisku.
Bea
rok temu
To wina bezmyślnych ludzi, zaśmiecają glob ziemski, niszczą zwierzęta, rośliny , zanieczyszczają rzeki, oceany powietrze. Żyjemy na wielkim śmietnisku na własne życzenie aż przyjdzie na nas pora, już jest wysoka śmiertelność wszystkiego co żyje i będzie jeszcze większa.
lil
rok temu
Jeśli cała Azja wytwarza 50% zanieczyszczeń, to jakim cudem przy zmniejszeniu o 65% zaśmiecania w 5 krajach azjatyckich daje nam redukcje do 45% ogólnoświatowego zanieczyszczenia? Proponuję poczytać podręcznik od matematyki...
bDXNqaHf
no bez jaj...
rok temu
jednorazowa sztuczna bielizna męska?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić