Bartosz Nowak| 
aktualizacja 

Znowu śmieją się z Trumpa. "Jak szkolny łobuz"

332

Na szczycie przywódców państw NATO w Brukseli Donald Trump ponownie pokazał, że prezydentowi USA nikt nie dorasta do pięt i nikt nie jest od niego ważniejszy. Swoim zachowaniem wywołał lawinę komentarzy w internecie.

Znowu śmieją się z Trumpa. "Jak szkolny łobuz"
(youtube.com)

Savoir-vivre nie jest mocną stroną Trumpa. Na filmiku ze spotkania liderów NATO wyraźnie widać, jak prezydent USA spycha ze swojej drogi premiera Czarnogóry Duško Markovica, by stanąć przed nim i być bliżej Jensa Stoltenberga, szefa NATO. Siłą utorował sobie drogę, stanął dumny z siebie z wypiętą piersią i jak gdyby nigdy nic odpowiedział na pytanie prezydent Litwy Dalii Grybauskaite - informuje news.com.au.

Zachowanie Trumpa nie pozostało niezauważone. W sieci ludzie szybko zaczęli komentować jego gburowate zachowanie, porównując go do szkolnego łobuza, który za nic ma innych uczniów. Jak widać prezydent USA ma większe parcie na szkło niż zdrowy rozsądek. A zaledwie dwa dni temu internet naśmiewał się z jego wizyty u papieża Franciszka.

Nie tylko tak podpadł głowom państw. Trump nie ukrywa swojego lekceważenia dla NATO uważając sojusz za "przestarzały". W przemówieniu do liderów podkreślał, że wszyscy powinni w końcu wnosić swój uczciwy wkład twierdząc, że 23 z 28 państw nie płaci wystarczających sum, co nie jest uczciwe w stosunku do Amerykanów. Zaapelował też o zwiększenie wydatków na obronność przez członków Sojuszu, tak by każdy z nich przeznaczał na ten cel zapisane w traktacie 2 proc. PKB.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić