Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Zobacz, ile razy w tygodniu powinieneś się kochać, żeby być szczęśliwym

35
Podziel się

Szczęście nie zależy od wieku, płci i długości związku. Ale od częstotliwości kochania się, jak najbardziej.

Zobacz, ile razy w tygodniu powinieneś się kochać, żeby być szczęśliwym
(iStock.com, proud_natalia)
bCGlmwrp

Jedna noc pełna uniesień w tygodniu wystarczy, aby być szczęśliwym w związku. To wnioski pracowników uniwersytetu w Chicago, którzy przepytali 30 tysięcy par z całych Stanów Zjednoczonych. Możecie być jednak spokojni, częstsze uprawianie seksu wcale nie zrujnuje waszego związku.

Chociaż częstsze uprawianie seksu wpływa na większą satysfakcję ze związku, to dolną granicą jest jeden raz w tygodniu. Ważne jest utrzymywanie intymnych relacji z partnerem, ale wcale nie trzeba kochać się każdego dnia - mówi Amy Muise, która przeprowadziła badania.

Męska chuć to mit. Wyniki badania zwalczyły kilka stereotypów dotyczących seksu. Mężczyźni wcale nie mają częściej ochoty na miłosne uniesienia niż kobiety. Aktywność seksualna par nie zależy również od wieku. U osób określanych jako starsze wyglądało to podobnie jak u młodych osób.

bCGlmwrr

*Sam seks nie oznacza jednak, że od razu będziecie mieli szczęśliwy związek. *Pary powinny być otwarte na potrzeby seksualne swoich partnerów i przede wszystkim rozmawiać na ten temat. Ważne jest, żeby utrzymywać intymne kontakty z partnerem bez wywierania zbytniej presji i bez zmuszania do kochania się tak często jak to tylko możliwe.

Zobacz także: Co jeść po seksie?

Seks może dać więcej szczęścia niż pieniądze. Badacze przeprowadzili dodatkową ankietę z osobami, które były w długotrwałych relacjach. Uczestnicy zostali zapytani o roczne zarobki. Wpływ seksu na poczucie szczęścia, okazał się większy niż pieniędzy. Zwiększając częstotliwość kochania się do jednego razu w tygodniu od jednego razu w miesiącu, będziemy bardziej szczęśliwi, niż po wzroście rocznych zarobków o 60 tysięcy dolarów.

Co z singlami? Niestety wyników badań nie można odnieść do osób, które nie są w stałej relacji. Zdaniem naukowców, zbyt wiele zależy od kontekstu w którym odbywa się stosunek oraz relacji, jakie łączą single z partnerami seksualnymi.

bCGlmwrx

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bCGlmwrS
KOMENTARZE
(35)
mezczyzna
3 lata temu
To nie jest tak, kobieta potrzbuje do szczecia raz na kwartal,a mezczyzna codziennie, stad tyle nieporozumien damsko-meskich
Marian
3 lata temu
Wolę iść z psem na ryby, niż wkładać w kłodę i tyle w temacie.
Jack
3 lata temu
Nie ma to jak idealne zgranie par. Kiedy z łóżka najlepiej by się nie wychodziło. Raz na tydzień... dobre. Mam świetną partnerkę, za którą nie będę się wypowiadał. Zawsze Jej mówię, że jest marzeniem każdego normalnego faceta. Zresztą i tak w to nikt nie uwierzy :)
bCGlmwrT
o
3 lata temu
jak pieniądze są to seks się zawsze znajdzie
rick
3 lata temu
Raz na tydzień... można pomarzyć. U mnie od zawsze średnio raz na 3 tygodnie.
Najnowsze komentarze (35)
WC
3 lata temu
Dla pustej celebrytki bez mózgowej wystarczy jedna tabletka dzień po stosowana raz w tygodniu.
klj
3 lata temu
...a co ja mam powiedzieć, gdy potrzebuję jeszcze raz czy dwa w tygodniu, a on już nie może?
Antua
3 lata temu
Mi wystarczy 4 razy w tygodniu i jestem szczesliwy:)
Misiek
3 lata temu
Z żoną raz w tygodniu wystarcza, potem pięć do ośmiu razy z kochankami i jeszcze jakieś prostytutki i życie jest OK.
stefan
3 lata temu
raz na tydzien , tez dobrze
norma
3 lata temu
Facet dla 3/4 kobiet wyłacznie dawca nasienia by spłodził żywą lalke dla niedojrzałych emocjonalnie panienek, no i oczywiscie bankomat, a jak sie znudzi to kolega z pracy juz czeka.
rt
3 lata temu
Seksik jest bardzo ważny w związku. Jest to odzwierciedlenie miłości i pożądania w małżeństwie Jeśli nie masz tego to po czasie to wszystko wygasnie.
Wypalony
3 lata temu
bzdury, szczęście daje dopiero zrozumienie ,że seks nie daje żadnego szcześcia tylko wypalenie. Seks to ułuda, gdzie zaprogramowany odjazd jest tylko po to, żeby tą wstrętna czynność jaką jest zblizenie w celach rozpłodowych, jakoś uczynić zabawną, niektórym sie to udaje i w ułudzie żyją do póżnej starości, juz widzę seks ze starą cuchnącą 80-latkąłłłłłłłłłłłyyyyyyyyyyyaaaaaaa!
bCGlmwrL
paulos125
3 lata temu
milosc i potrzeby fizjologiczne sa każdemu potrzebne bez względu na wiek , kolor skory, status społeczny im więcej sex tym lepiej sex to samo zdrowie kochajmy się częściej i więcej
qwm
3 lata temu
Żeby być szczęśliwym trzeba zlikwidować milion urzędników. To wystarczy.
facio
3 lata temu
Musiałbym nie wyłazić z łózka i żeby nie było marudzenia.
Rycho
3 lata temu
Od 25 lat posuwam 5 atrakcyjnych partnerek w wieku od 30 do 65 lat. Kazda lubi sex ale ma inne wymagania i potrzeby Sam mam 53 lata. Wszyscy jesteśmy zadowoleni. Sex to wspaniały pierwotny instynkkt i żywioł dający sens istnienia człowieka.
o
3 lata temu
jak pieniądze są to seks się zawsze znajdzie
on28ss
3 lata temu
Nie trzeba się kochać często by czuć szczęście. Po co ta iluzja i ukryty przekaz
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić