Dagmara Smykla| 
aktualizacja 

Została sama w urodziny. Sąsiedzi przygotowali niespodziankę

46

Wzruszające nagranie z Hiszpanii podbija media społecznościowe. 80-letnia Charo z powodu koronawirusa utknęła w domu i szykowała się na samotne urodziny. Jednak sąsiedzi uczcili je w wyjątkowy sposób. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Koronawirus im niestraszny. Sąsiedzi zorbili 80-latce niespodziankę na urodziny.
Koronawirus im niestraszny. Sąsiedzi zorbili 80-latce niespodziankę na urodziny. (twitter.com, @afectadoXfusara)

Koronawirus pokrzyżował urodzinowe plany 80-latki. Mieszkanka Madrytu sądziła, że spędzi je całkiem sama w domu z powodu kwarantanny. Jednak sąsiedzi na to nie pozwolili.

Wspaniałe nagranie ze środka kwarantanny stało się hitem sieci. Na udostępnionym na Twitterze filmiku słychać, jak sąsiad woła 80-letnią Charo, która bardzo ostrożnie wychyla się ze swojego mieszkania. Pod drzwiami czeka na nią ciasto z zapaloną świeczką.

Charo, to dla ciebie. Wyjdź, wyjdź! To od wszystkich, wyjdź, są na patio - przekonuje głos sąsiada.

Zobacz także: Zobacz także: Mity o koronawirusie. Obalamy często powielane kłamstwa

Urodziny w kwarantannie. Sąsiedzi znaleźli sposób

Charo stanęła przy oknie, ze wzruszeniem machając do sąsiadów. Wtedy tłum zgromadzony na balkonach i w oknach zaśpiewali jej "sto lat". Wszyscy zadbali o to, żeby nie łamać zasad kwarantanny obowiązującej Hiszpanów.

Poza koronawirusem lokatorzy mają inne wielkie zmartwienie. Bloki przy Churruca 15 w Madrycie zostały sprzedane funduszom inwestycyjnym. Nowi właściciele znacząco podnieśli czynsz, który przekracza możliwości finansowe wielu lokatorów. Mieszkańcy stworzyli stowarzyszenie, które walczy o ich prawa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nasza sąsiadka Charo skończyła 80 lat i wcześniej czy później wyrzucą ją z domu, tak jak nas wszystkich. Ale sąsiedzi są bardziej zjednoczeni niż kiedykolwiek, a wczoraj chcieliśmy, aby Charo nie czuła się samotna i wiedziała, że jesteśmy z nią - napisano na profilu stowarzyszenia.

Hiszpania zmaga się z drugą co do wielkości epidemią w Europie. Odnotowano ponad 14 tys. przypadków COVID-19. Z powodu koronawirusa 638 osób nie żyje. Ponad tysiąc chorych wyzdrowiało. W sobotę premier Pedro Sánchez ogłosił stan wyjątkowy. Policja krąży po ulicach, nawołując przez megafony, by pozostać w domach. Za nieprzestrzeganie nakazów przewidziano grzywny sięgające 25 tys. euro, czyli około120 tys. zł.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić