Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Zwolennicy ISIS w euforii po zamachu w Manchesterze

589

Zwolennicy Państwa Islamskiego świętują sukces po ataku bombowym w Manchestrze, gdzie zginęły 22 osoby, a 59 zostało rannych.

Zwolennicy ISIS w euforii po zamachu w Manchesterze
(PAP/EPA, Peter Powell)

Popierający terrorystów z ISIS wrzucili dużo postów na Twittera. Zdecydowana większość wpisów została bardzo szybko usunięta przez administrację. Te, które udało się zapisać w zrzutach ekranowych, mówią o odwecie za atak na iracki Mosul - informują brytyjskie media. Zwolennicy Państwa Islamskiego świętowali, wrzucając plakaty "Just terror".

*Również na Twitterze pojawiło się nagranie rzekomego terrorysty. *Twierdzi, że zamach w Manchesterze to tylko przygrywka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W imię miłosiernego i wielkiego Allaha, to dopiero początek. Lwy Państwa Islamskiego będą atakować wszystkich krzyżowców. Allah jest wielki! Allah jest wielki!

Przed zamachem w Manchesterze pojawiły się ostrzeżenia. Trzy posty zapowiadające atak wrzucił użytkownik Twittera owys663, którego konto już zablokowano.

*Fladze ISIS towarzyszył hashtag #manchesterarena. *W kolejnym poście napisał: "Mamy tego więcej". Ostatni wpis brzmiał: "Czy zapomnieliście o naszej groźbie? To zasłużony terror".

Zamach miał miejsce późnym wieczorem. Tuż po koncercie Ariany Grande w Manchester Arena. Jak podaje brytyjska policja, potwierdzono śmierć 19 osób. Ponad 50 jest rannych. Ataku dokonał najprawdopodobniej zamachowiec samobójca. Według świadków ładunek wybuchowy był dodatkowo wypełniony gwoździami, aby zwiększyć siłę jego rażenia. Po zamachu zamknięto pobliską stację kolejową Manchester Victoria. Atak po koncercie gwiazdy muzyki pop jest najpoważniejszym na Wyspach od tego na londyńskie metro w 2005 roku. Wtedy zginęło tam 56 osób, a 784 zostały ranne.

*Ariana Grande jest w trasie koncertowej, która najprawdopodobniej zostanie zawieszona. *Zaczęła ją 3 lutego w Phoenix w Arizonie. Występowała już w Irlandii, Szwecji, Norwegii, Danii i Holandii. W czwartek oraz piątek miały się odbyć jej dwa koncerty w The O2 w Londynie. Występ 23-letniej gwiazdy zaplanowano także w Polsce na 31 maja i 1 czerwca w Łodzi.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić