Wróć na
Aldona Brauła
|

Zwolenniczka ISIS planowała wysadzić katedrę. To miało być "coś wielkiego"

58
Podziel się

Zwolenniczka ISIS Safiyya Shaikh zaplanowała zamach bombowy na katedrę św. Pawła w Londynie i znajdujący się w pobliżu hotel. Przyznała, że chciała zabić jak najwięcej osób. Sympatyzująca z ISIS kobieta została zdemaskowana i aresztowana po tym, jak skontaktowała się w sprawie bomby z działającą pod przykryciem policjantką.

Zwolenniczka ISIS planowała wysadzić katedrę. To miało być "coś wielkiego"
(MET Police)
bCOjSzvp

Zwolenniczka ISIS przyznała się do spisku i planowania zamachu bombowego. Oprócz tego oskarża się ją o promowanie terroryzmu i rozpowszechnianie nielegalnych treści w sieci.

36-letnia Saffiya Shaikh została aresztowana w październiku 2019 roku, po tym jak została zdemaskowana przez policjantkę działającą pod przykryciem. Ustalono, że kilka dni wcześniej Shaikh zrobiła rozeznanie w katedrze św. Pawła i w pobliskim hotelu. Oba obiekty planowała wysadzić w powietrze.

Przez dwa miesiące poprzedzające aresztowanie kobieta dokładnie planowała zamach. Skontaktowała się dwójką policjantów, którzy udawali, że wspierają islamskich ekstremistów. Kontaktowała się z nimi przez zaszyfrowany czat i opisywała swoje zamiary - informuje BBC.

bCOjSzvr

Zobacz także: Nie żyje szef ISIS. "To większy sukces niż zabicie bin Ladena"

Zawsze wiedziałam, że chcę zrobić coś wielkiego… zabicie jednego kafira nie jest dla mnie wystarczające. Chcę zabić mnóstwo ludzi. Chciałabym to zrobić w kościele, w dzień taki jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc, by zabić jeszcze więcej ludzi - pisała na komunikatorze.

Nieco ponad tydzień po przeprowadzonym rekonesansie kobieta zapowiedziała na czacie umieszczenie bomby pod kopułą katedry. Planowała zaatakować podczas ważnego święta, tak aby zginęło jak najwięcej ludzi.

bCOjSzvx

Kobieta została zwolenniczką ISIS kilka lat temu

Sheikh urodziła się jako Michelle Ramsden w rodzinie niemuzułmańskiej. W 2007 r. przeszła na islam i zaczęła śledzić działania ekstremistów. Po kilku latach uległa radykalizacji i zaczęła popierać terrorystów. W internecie często rozpowszechniała treści promujące ISIS.

Wyrok jeszcze nie zapadł. Kobieta pozostanie w areszcie do czasu kolejnej rozprawy, która jest zaplanowana na 12 maja tego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCOjSzvS
KOMENTARZE
(58)
Krzysiek
6 miesięcy temu
Trzeba spełniać marzenia. Powinna czym prędzej dołączyć do swoich przyjaciół. Do samolotu ją i wysadzić nad Syrią. Bez spadochronu.
kto za???
6 miesięcy temu
No to chyba islam jest przyjazny dla kobiet wyznania muzułmańskiego skoro tak o niego walczą! Zatem najwyższa pora wycofać wojska z Afganistanu, tworząc jedynie wokół tego kraju kordon antynarkotykowy.
GOść
6 miesięcy temu
Należało by ją wyeliminować z społeczeństwa tylko w cywilizowanej Europie zapomnieli co to oznacza a ona nadal wie .
bCOjSzvT
Andrzej G.
6 miesięcy temu
No jasne niech dostanie parę lat, bo przecież tylko miała zamiar, a jak wyjdzie to już tych błędów nie popełni. Dla takich powinna być jedna kara "czapa"
pololoco
6 miesięcy temu
Jest niepoczytalna i dostanie najwyżej kilka godzin prac społecznych. To nie Irak tu się nie skazuje nikogo na śmierć.
Najnowsze komentarze (58)
Zibi
6 miesięcy temu
Teraz wysadzić ją będzie sprawiedliwie
Polo
6 miesięcy temu
Skazać na długie lata a następnie wyrzucić z kraju który ją przyjął oraz przywrócić kontrole na granicach uni i to takie szczególne.
Wasyl
6 miesięcy temu
Zasłużyła na pójście do nieba juz teraz.tylko ks
Oczarowany
6 miesięcy temu
Teraz po obejrzeniu zdjęcia tej uroczej dzierlatki rozumiem dlaczego chciała robić bum na Wyspach. W Syrii czy Iraku dali by jej za wygląd co najmniej dożywocie a ISIS pewnie by wymyśliło jej jakąś ekstra wymyślną śmierć by powstrzymać napływ tak zniewalającego piękna
ehhh ...
6 miesięcy temu
Ale trzeba mieć zryty beret.
Wyrzynarka
6 miesięcy temu
A " wielcy " tego świata udają że zwalczają terroryzm. Przy obecnej technologii można wybić ich do jednego .
pato
6 miesięcy temu
Lewactwo do tego doprowadziło!! normalnie szubienica i dla przykładu 2 lata nie ściągać !!
Janek
6 miesięcy temu
Od razu. Rozstrzelać.
bCOjSzvL
gość
6 miesięcy temu
Powiem tak. Wyeliminował bym ją powoli w niesamowitych męczarniach.Żeby następny o takich czynach nawet nie pomyślał.
alka
6 miesięcy temu
i co nic nie zrobiła to za kilka lat wyjdzie i znowu bedzie planowała zamach ! trzeba ten problem rozwiazac skutecznie , tacy ludzie nigdy od planów nie odstąpią , powinni zyc w swoim kraju to tam niczego wysadzac nie musza bo wszystko jest ich , u obcych to wszystko obce i nie czuja odpowiedzialności , u nas tez pewnie sa tacy tylko dobrze sie kryją!
awa
6 miesięcy temu
obserwuje ze coraz wiecej europejczykow zachlysta sie tym diabelskim islamem,jakie sprane musza miec mozgi-dlatego islam powinnien byc zakazany
lewak PO
6 miesięcy temu
Obiecujemy, że po wygranych wyborach prezydenckich sprowadzimy islamskich uchodzców z Niemiec do polski.
emigrant
6 miesięcy temu
Wziela se ja Anglia to teraz ma to co chciala. Macie tych swoich kochanych ISIS arabkow z powrotem. To sie dopiero zaczyna !
Edwin👨‍🎓
6 miesięcy temu
Z taką gębą hurysą i tak nie zostanie , ale chwasta wyrwać trzeba.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić