REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 5 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski15.04.19 (06:44)

Nazistowski lekarz przechowywał szczątki kobiet. Po 74 latach zostaną pochowane

Trzynastego maja, 74 lata po zakończeniu drugiej wojny światowej, w Berlinie zostanie pochowanych 300 próbek tkanek pobranych od ludzi zabitych przez nazistów i przechowywanych przez berlińskiego lekarza.
Marie Van den Meersschaut / East News

Próbki odkryto w 2016 roku. Znajdowały się na terenie posiadłości profesora anatomii Hermanna Stieve’a z Uniwersytetu Berlińskiego, któremu przekazywano do sekcji zwłok ciała niemieckich antynazistów. Ciała niektórych osób lekarz otrzymywał zaledwie kilka minut po tym, jak je zabito w więzieniu Plötzensee.

Stieve kroił głównie ciała kobiet. Wykorzystywał je do badań, a potem kremował i grzebał, niekiedy w masowych grobach. Próbki tkanek, w większości mające długość poniżej jednego milimetra, znaleziono w małym czarnym pudełku – informuje Bild am Sonntag.

REKLAMA

Lekarz pomagał nazistom zacierać ślady zbrodni. Stieve, który zmarł na udar w 1952 roku, miał swojego kierowcę, który przywoził mu ciała z więzienia. Lekarza interesowały głównie ciała młodych kobiet, ponieważ prowadził badania nad menstruacją. Przeprowadził m.in. sekcję zwłok 13 z 18 kobiet, którym naziści ścięli głowy za współpracę z Czerwoną Orkiestrą – siatką szpiegowską podporządkowaną wywiadowi ZSRR.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Jak Niemcy zabijali pacjentów polskich szpitali psychiatrycznych

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij