1 lipca się zacznie. Rodzicu, możesz dostać sporo pieniędzy. 300 plus na wyprawkę

125

Czy w 2023 roku również będzie można ubiegać się o 300 plus na wyprawkę szkolną? Mamy pozytywne informacje. Już niebawem ruszy kolejny nabór wniosków w ramach programu "Dobry Start". A to oznacza, że rodzice znów otrzymają środki na przygotowanie dzieci do nowego roku szkolnego.

1 lipca się zacznie. Rodzicu, możesz dostać sporo pieniędzy. 300 plus na wyprawkę
300 plus na wyprawkę szkolną 2023/2024. Od 1.07.2023 można składać wnioski (Pixabay)

Świadczenie 300 plus zostało wprowadzone po to, by odciążyć budżety rodziców w kontekście przygotowań do roku szkolnego. Już niebawem Polacy znów będą mogli wnioskować o wsparcie finansowe.

Wniosek o świadczenie na rok szkolny 2023/2024 należy złożyć w terminie od 1 lipca do 30 listopada. Im wcześniej rodzice złożą wniosek, tym wcześniej mogą liczyć na wypłatę świadczenia. Można to zrobić tylko drogą elektroniczną - podkreśla serwis mamotoja.pl.

Nie ma co zwlekać z dopełnieniem formalności. Wnioski, które zostaną wypełnione po 30 listopada, nie będą rozpatrywane. Spóźnialscy nie otrzymają zatem środków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Księżycowa wyspa - jedyna taka w archipelagu

Dla kogo 300 plus na wyprawkę szkolną?

"Dobry Start" to program rządowy, który stanowi "inwestycję w edukację polskich dzieci". "To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód" - wyjaśnia Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS).

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia - przekazano.

Przyjmowaniem wniosków i ich rozpatrywaniem, a także wypłatą świadczeń zajmuje się ZUS. W jaki sposób można będzie ubiegać się o przyznanie wsparcia?

Wnioski drogą online można składać, tak jak w latach ubiegłych od 1 lipca do 30 listopada przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS - informuje MRiPS.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić