Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

11 tys. zł emerytury "na wszystko nie starcza". Teraz Wałęsa komentuje

1013

Lech Wałęsa w jednym ze swoich ostatnich postów odniósł się do medialnych doniesień na temat swojej emerytury. Były prezydent wskazał, że jego miesięczne świadczenie to 11 tys. złotych, ale jak sam mówi, jego wydatki są znaczące. Poprosiliśmy przywódcę "Solidarności" o komentarz w tej sprawie.

11 tys. zł emerytury "na wszystko nie starcza". Teraz Wałęsa komentuje
Lech Wałęsa (GETTY, Anadolu)

Lech Wałęsa w jednym ze swoich ostatnich postów napisał o swojej emeryturze. Skłoniło go do tego zainteresowanie prasy tą kwestią. "Od ponad miesiąca prasa natrętnie informuje o mojej emeryturze" - napisał były prezydent.

Wałęsa poinformował, że jego świadczenie wynosi 11 tys. złotych, ale w porównaniu z innymi znanymi postaciami polskiej sceny politycznej to dużo mniej. "No to porównajcie może do Kaczyńskiego, Macierewicza, a może do biskupa, czy kogoś ze znajomych" - napisał Lech Wałęsa.

Kiedy zarabiam za granicą, zabierają mi podatkiem i innymi obciążeniami średnio około 10 razy więcej od mojej emerytury. Taka jest prawda - napisał na swoim profilu na Facebooku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezydent atakuje rząd ws. TVP. Jest mocna riposta

Lech Wałęsa o swojej emeryturze

Postanowiliśmy zapytać Lecha Wałęsę, co sądzi o zamieszaniu wokół swojej emerytury. Czy powinna być wyższa? - Nigdy nie narzekałem na ochotnika. Ale wyciągacie, pytacie, więc odpowiadam. Ja wiem, jaki jest polski stan majątkowy. W związku z tym nigdy bym nie żądał i nie będę chciał - mówi nam Wałęsa. Były prezydent skomentował też wysokość swojego świadczenia.

Jak na elektryka mam bardzo dużo. Nie wiem, czy jakikolwiek elektryk ma tyle co ja. Ale jako były prezydent to wie pan – nie na wszystko starcza, ponieważ wydatki mam troszeczkę inne - mówi w rozmowie z o2.pl

Lech Wałęsa, mimo że jest na politycznej emeryturze, stara się być nadal aktywny zawodowo. Osiemdziesięcioletni polityk wykłada dla różnych grup społecznych, politycznych, biznesowych. W jednej z rozmów mówił, że tak uzupełnia luki w swoich finansach. Co ciekawe, wcześniej Wałęsa otrzymywał emeryturę w wysokości 6 tys. zł. W ostatnim czasie kwota ta niemal się podwoiła.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić