Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

1160 zł za kilogram! Takimi cenami kuszą przed Świętami polskie gwiazdy

215
Podziel się:

Święta Bożego Narodzenia za pasem. Wiele lokali z tej okazji oferuje gotowe świąteczne dania, które wystarczy tylko podgrzać i wyłożyć na talerz. Za wygodę jednak się płaci i to słono. Zupa grzybowa za 70 zł kapusta z grzybami za 79 zł oraz makowiec za 130 zł. Sprawdziliśmy, gdzie jest najdrożej. Ceny tych produktów i dań wbijają w fotel.

1160 zł za kilogram! Takimi cenami kuszą przed Świętami polskie gwiazdy
Sprawdziliśmy, ile kosztują świąteczne przysmaki w lokalach polskich gwiazd (AKPA)

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Tym, którzy nie przepadają za gotowaniem lub nie mają na to czasu, pomocne mogą okazać się restauracje i sklepy, które oferują gotowe potrawy.

W świątecznym menu znajdziemy m.in. zupy, ryby, dania mięsne, sałatki i ciasta. Sprawdziliśmy, gdzie świąteczne oferty osiągnęły astronomiczne ceny. Dla klientów tych lokali zdecydowanie będą to święta na bogato.

Kapusta z grzybami za 79 zł i grzyby za 1160 zł

Delikatesy u Fukiera Magdy Gessler mają bogatą ofertą świąteczną. Tanio nie jest. Pierogi z kapustą i podgrzybkami kosztują 42 zł za 6 sztuk. Za ulubioną kapustę z grzybami i pigwą Magdy Gessler 900 ml trzeba zapłacić 79 zł. Zupa czysta grzybowa kosztuje 70 zł za 900 ml.

Za podgrzybki suszone krojone 25 g w delikatesach gwiazdy TVN trzeba zapłacić aż 17 zł, czyli 680 zł za kilogram. Za 25 gramów kapeluszy borowików należy zapłacić aż 29 zł, czyli aż 1160 złotych za kilogram takich grzybów. Piernik staropolski z powidłami śliwkowymi w sklepie Magdy Gessler kosztuje 85 zł za kilogram, a pieczona kaczka po polsku z antonówką ok. 2,2 kg 140 zł.

W delikatesach prowadzącej "Kuchenne Rewolucje" można znaleźć także gotowe zestawy świąteczne. Wśród najdroższych znalazł się "Zestaw Świąteczna uczta" w cenie 456,30 zł. Zestaw zawiera m.in. jeden pasztet z dziczyzny i grzybów 500 g, barszcz czerwony jak rubin, na zakwasie 900 ml, uszka z borowikami 10 sztuk, śledź sherry po polsku z antonówką, śmietaną i musztardą 300 g, karp faszerowany po żydowsku 300 g czy makowiec na bogato z orzechami 1,2 kg.

Makowiec za 130 zł

Na produkty z cukierni Magdy Gessler Słodki Słony również trzeba wydać krocie. Kilogram makowca kosztuje tam aż 130 zł. Sernik krakowski 0,85 kg - 80 zł. Najdroższe w cukierni gwiazdy TVN są torty. Za 2,5-kilogramowy tort piernikowy trzeba zapłacić 350 zł, w takiej samej cenie można kupić także tort makowy o wadze 3 kg.

W ofercie świątecznej znajdziemy także dania na słono. Barszcz czerwony w słoiku 900 ml kosztuje 50 zł, śledzie z cebulą w oleju - 55 zł, pierogi z kapustą i grzybami- 6 sztuk można kupić za 49 zł, a rybę po grecku za 75 zł.

Karp za 150 zł

Popularna aktorka serialu "Na Wspólnej" Anna Korcz prowadzi kawiarnię połączoną ze sklepem. W jej świątecznej ofercie znalazł się m.in. karp smażony, który kosztuje 13 zł za 100 g, czyli 130 zł za kilogram. Karp w galarecie jest jeszcze droższy - kosztuje 150 zł za kg. Gwiazda "Na Wspólnej" oferuje także śledzia w słodko pikantnej salsie za 150 zł za kg.

Sprawdziliśmy także, ile kosztują jajka, które tak często dodajemy do różnych ciast i potraw świątecznych. Unikatowe jaja, które w środku mają... jadalne złoto przykuły naszą szczególną uwagę. Dlaczego? Gdyż kosztują aż 240 zł za 12 sztuk, czyli 20 zł za sztukę. Te prawdopodobnie najdroższe jajka w Polsce można zamówić przez platformę Wolt.

"Pierwsze na świecie jajko biodynamiczne z jadalnym złotem, gdzie kury są karmione według faz księżyca i słuchają muzyki. Poprzez technologie Aurum Ovo jadalne złoto wnika do środka jajka" - czytamy w opisie.

Zobacz także: Rekordowo droga Wigilia. Seniorzy o świątecznych zakupach i konieczności zaciskania pasa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(215)
Amen
5 miesięcy temu
Myślałem że pani Korcz jest normalną osobą. Jak to pozory mylą. Głupota godna geslerowej
Maria
5 miesięcy temu
Mój mąż uwielbia karpia w galarecie i kupił go w Auchanie po 19,90 zł za kilogram zgadza się za filet może tak być śmieszą mnie te płacze za drogo nie kupuj lub kup kawałek dla tradycji a przestańcie nad wszystkim płakać pensje emerytury renty rosną więc logiczne że ceny też jestem emerytką i też liczę pieniążki mam 1570 zł ale takich płaczy nie urządzam ile by pieniędzy ludziom nie dał to zawsze mało ale pomyśleć jak to wydać z głową to przerasta możliwości niejednego bo ciągle słyszę pieniądze są po to żeby je wydawać a potem płacz że wszystko drogie a w portfelu wiatr ale na alkohol żal pieniążków nie było i klient tego nie kwestionował tylko ryba 🐠🐋🐟 wzbudziła gniew a przy niej też trzeba popracować i też chcą żyć spokojnie i jako tako więc myślmy trochę zanim będziemy marudzić
Steve
5 miesięcy temu
Pamiętajcie ,nie ważne jak, dobrze czy źle oby mówili. To wyznacznik popularności))
sagittarius
5 miesięcy temu
gwiazdy? a może rozgwiazdy? albo raczej meduzy...
2115
5 miesięcy temu
No proszę w TV pani Magda krzyczy jak ktoś ma drogo w knajpie i jak tak można a u siebie ceny kosmiczne,idealny przykład hipokryzji w czystej postaci.
Doda
5 miesięcy temu
Kiedy widzę jak Magda Gesler gotuje w swoich programach to nawet za darmo bym tego nie zjadła bo estetyka w kuchni jestem i nie grzebie łapami w jedzeniu tylko łyżki do tego mam
ja Polak
5 miesięcy temu
Nie należę do biednych ludzi(dlaczego ludzie są - biedni? bo UCZCIWI),PO STOKROĆ WOLĘ JAK BARSZCZU I INNE POTRAWY UWAŻY MI MOJA...KRYŚKA!WSPOMOGĘ BIDNEGO ,BEZDOMNEGO,DZIECI POTRZEBUJĄCE NA LECZENIE ALE NIE....LUDZI BOGATYCH ZADUFANYCH W SOBIE!!! ZYCZĘ WSZYSTKIM SPOKOJNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT!
Gwiazdka
5 miesięcy temu
Z choinki się urwaly,zrobię sama za grosze doslownie,mak po2zl.3 torebki = 6zl. kupilam,wyjda 3 makowce i na makielki maku zostanie - zaradna jestem
jo1
5 miesięcy temu
ale ono nie wie, ze mala cena, duzy obrot, duzy zysk!!!!!!!!! GARKUNIA dla SNOBOW
TERESA
5 miesięcy temu
Zaśmiałam się serdecznie. Na te ceny to stać chyba tylko Lewandowskich! Szkoda, bo gdyby nie były takie kosmiczne, to na pewno sporo ludzi by się skusiło, a tak, to niech wszystko co im zostanie same panie "gwiazdy" zjedzą z apetytem !
TERESA
5 miesięcy temu
Zaśmiałam się serdecznie. Na te ceny to stać chyba tylko Lewandowskich! Szkoda, bo gdyby nie były takie kosmiczne, to na pewno sporo ludzi by się skusiło, a tak, to niech wszystko co im zostanie same panie "gwiazdy" zjedzą z apetytem !
Polka
5 miesięcy temu
Są tacy, których stać i chcą zjeść pyszne dania, nie gotując w domu. Każdy wedle zasobności portfela. Tu nie ma nic szokującego. Od zarania dziejów byli bogaci i będą. Zdrowia życzę
Puker
5 miesięcy temu
A wywóz 10 tys. m3 szamba kosztuje 240 zł. Przynajmniej u mnie, pod Konstancinem. Obojętne czy karp był z biedry czy od Korcz albo Gessler.
Mama I 4ry sz...
5 miesięcy temu
Gotują bo kupują to nie sa dla nas ceny. Uwazam ze Pani Magda Gessler zrobila dobrze, jest drogo fakt mnie na to nie bedzie stac bo musze zrobic święta dla mnie i dzieci za 420zl Samej choc haruje jak wol. Ale nie bede potępiać Pani, ktora gotuje z prawdziwych polskich produktow to wszystko kosztuje, ludzie ktorzy to robia dostawcy swierze produkty to kosztuje wszystko. Kto ma do wydania na święta 100razy tyle co ja to dlaczego nie? Tylko czasem sercu jet Zal patrzec na wlasne boguducha winne brzdace ktore pewno nie zjedza nigdy porzadnego barszczu cos tam gdzies wyciuckam i nagotuje tyle ile moge zrobie. A czy moj stol bedzie mniej szczesliwy bo tani to wiecie co wydaje mi sie ze chyba nie. Bo prawdziwe my szczescie to jest jak sie czlowiek moze polozyc spokojnie do lozka wiedza ze dzieci syte i my juz do konca saucy dni bedziemy bezpieczni. Wesolych squat wszystkim
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić