Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Ceny w sklepach są astronomiczne. Przyślij nam paragon

392
Podziel się:

Rekordowa inflacja i związane z nią ogromne podwyżki cen spędzają sen z powiek wielu Polakom. Drożeje wszystko - gaz, prąd, usługi i żywność, w tym podstawowe produkty, takie jak chleb czy masło. Pokażcie nam swoje paragony. Dzięki wam dowiemy się, gdzie jest najdrożej.

Ceny w sklepach są astronomiczne. Przyślij nam paragon
Rekordowa inflacja i związane z nią ogromne podwyżki cen spędzają sen z powiek wielu Polakom. Fot. Adrianna Bochenek (Agencja Wyborcza.pl)

Spotkaliście się z drożyzną w sklepach? Przyślijcie nam paragon na dziejesie.wp.pl.

Z najnowszych danych GUS wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie były średnio o 7,8 proc. wyższe niż w analogicznym okresie rok wcześniej. W porównaniu do poprzedniego miesiąca zdrożały zaś o 1 proc. Z tak dużą inflacją nie mieliśmy do czynienia od ponad 20 lat.

Wzrost inflacji przybrał na sile zwłaszcza w minionych trzech miesiącach. Pod koniec listopada GUS wyliczał inflację na 7,7 proc. Rzeczywistość okazała się jednak jeszcze bardziej brutalna - jak poinformowano w środę, ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 7,8 proc.

Według danych GUS na wzrost wskaźnika inflacji najmocniej oddziałuje kategoria "transport", czyli ceny paliw. Powyżej średniej są też ceny związane z użytkowaniem mieszkania lub domu i nośnikami energii. Restauracje i hotele w rok podrożały o 7,6 proc.

Żywność i napoje bezalkoholowe przez ostatni rok zdrożały o 6,4 proc. Wyposażenie mieszkania i prowadzenie gospodarstwa domowego podrożało o 5,4 proc. Z danych GUS wynika, że najwolniej drożeje odzież i obuwie 1,9 proc. w skali roku.

Masło, olej, pomidory. Ceny powalają

Ceny rosną wszędzie, niezależnie czy robimy zakupy w sklepach osiedlowych czy w dyskontach. Za kostkę masła w niektórych marketach trzeba zapłacić już nawet 8,99 zł. Pomidory malinowe kosztują nawet 19,99 zł. Litr oleju do smażenia kosztuje w wielu miejscach już ponad 10 zł.

W związku z drastycznie rosnącymi cenami zachęcamy naszych czytelników do przesyłania paragonów ze sklepów, marketów czy warzywniaków. Dzięki wam dowiemy się, gdzie ceny najbardziej poszybowały w górę. Paragony przesyłajcie na dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Inflacja zostanie na lata? Minister finansów: Potrzebujemy spokoju
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(392)
ARCTOS
2 miesiące temu
Ceny powalają? To wszystko robota dojnej zmiany + armii darmozjadów i nierobów zza granic RP. Wpuśćcie ich jeszcze więcej i nadal głosujcie na PO-PiS-PSL... to będzie katastrofa ekonomiczna aż miło. Tylko zabrać się z tego kraju i uciec do pierwszego lepszego byle normalnego kraju.
ona
2 miesiące temu
ceny to tez marża-krople do nosa -w jednej 22zl,w innej 28zl,a w nastepnej33zl
Jarek
5 miesięcy temu
Kacze ceny - przez nieudolność PIS jak i wiele ofiar epidemii
lolas
5 miesięcy temu
Czysty POpulizm w wykonaniu oPOzycji!!!
lolas
5 miesięcy temu
Czysty POpulizm w wykonaniu oPOzycji!!!
AstroAmator
5 miesięcy temu
Na astronomi to się niestety, a raczej stety znam, więc uważam że ten świstek vel bilet NBP o nominale 500 zł, w niedługim czasie będzie w cenie papieru toaletowego, a i wtedy nie gwarantuję że z tym listkiem figowym, da się coś zrobić.
Makczupikczu
5 miesięcy temu
Rockefelry i Gatese dadzą nam popalić ...to dopiero początek Big Brothera....
NOSAM
5 miesięcy temu
Po co się wysilacie z tymi komentarzami.... jak się prawdę pisz to kasują i tak.....moje pokasowali
bdb
5 miesięcy temu
Macie zaje......ście drogie sklepy. Gdzie wy ich szukacie. U mnie kostka masła 5- 6 zł. Chlep 3-5 zł. Bułki 0,60-1,70 zł. Zmieńcie miejsca zamieszkania. Ha,ha,ha.!
sk00000000000...
5 miesięcy temu
Oplata za strefę parkowania powoduje wzrost cen zywności , usług
Luis
5 miesięcy temu
U mnie chleb kosztuje 3.2zl prosto z piekarni. Więc nie wiem skąd ten rachunek, chyba z galerii buhahaha
polak
5 miesięcy temu
A czego się spodziewać jak cała koalicja rządząca - POPiSujaca się lewica 2050 - gra do jednej bramki?
SenioRita
5 miesięcy temu
Szczaw i mirabelki, też zdrożały.
Jjjl
5 miesięcy temu
Z Pasłęka do Gdańska jest jakieś 60 km w jedną stronę a to już generuje koszt po co kupować w galeriach kupuj w lokalnych piekarniach ja mam taką na osiedlu chleb już z górnej półki z ziarnami i na zakwasie to koszt 4.9pln za 550g i jest pyszny
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić