Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

25 pokoi w jednym mieszkaniu. Patodeweloperka we Wrocławiu

125

To z pewnością jedne z najmniejszych "mieszkań" w Polsce. Kandydat Lewicy do Sejmu zwrócił uwagę na ogłoszenie dotyczące wynajmu nieruchomości na Rynku we Wrocławiu. W jednym mieszkaniu znajduje się ponad 20 pokoi na wynajem o powierzchni 7 m2. Internauci nie kryją zdziwienia.

25 pokoi w jednym mieszkaniu. Patodeweloperka we Wrocławiu
Patodeweloperka we Wrocławiu (Facebook, Pixabay, Grzegorz Janoszka, Makalu)

Patodeweloperka to termin coraz częściej używany w Polsce. Dotyczy niefunkcjonalnych, niewygodnych, powstałych w absurdalny sposób mieszkań bądź domów, które są oferowane na sprzedaż bądź wynajem, najczęściej w sieci. Przykłady patodeweloperki można mnożyć.

Chodzi m.in. o budynki stojące tak blisko, że sąsiad może nam zaglądać przez okno do każdego pomieszczenia. Patodeweloperka to także absurdalnie małe mieszkanka, które są wydzielonym elementem większej nieruchomości. Oferta z Wrocławia z pewnością świetnie ilustruje przykład tej drugiej kategorii.

Najmniejsze mieszkania we Wrocławiu?

Grzegorz Janoszka, kandydat Lewicy do Sejmu, zwrócił uwagę na ofertę wynajmu "mieszkania" we Wrocławiu. Chodzi tak naprawdę o jeden z 25 pokoi o powierzchni 7 metrów kwadratowych, które znajdują się w jednym z mieszkań na Rynku we Wrocławiu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skuli ściany podczas remontu. Niezwykłe odkrycie w kamienicy w Warszawie
Pokoje mają 7 m², a na 27 osób przypadają 4 łazienki i 2 aneksy kuchenne. Po prawdzie nie jest to żadne "mieszkanie" i szczerze wątpię, żeby budynek spełniał wymogi dla obiektów przeznaczonych do zamieszkania zbiorowego - napisał Janoszka na swoim profilu.

Wedle opisu w siedmiometrowym lokum mieszczą się biurko, krzesło, tapczan, półki na książki i szafa. Wymienione są również pozostałe elementy, takie jak pralka, lodówka, płyty indukcyjne czy kuchenki mikrofalowe, ale są one na wyposażeniu całego mieszkania.

Patonajem w najlepszym wydaniu. Pewnie były już takie cuda wcześniej, ale ja się chyba jeszcze nie spotkałem - podsumowuje Janoszka.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Internauci zdumieni ofertą wynajmu

Komentujący post internauci nie pozostawili suchej nitki na ofercie wynajmu. Zdjęcie z planem całego mieszkania porównali do obrazków z gry komputerowej. - Ale czad, kojarzy mi się z formikarium do hodowli mrówek - napisała Jowita. "25 pokoi to na pewno nie mieszkanie. To mały dworek szlachecki XDDDD", "Chłop co se w mieszkaniu akademik zrobił", "Rabat za terminowe wpłaty mnie wzruszył" - to tylko kilka z wielu komentarzy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić