27 listopada to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

188

Czy jutro wypada niedziela handlowa? Nie brakuje takich, którzy zastanawiają się, gdzie będzie można zrobić zakupy w dniu 27 listopada. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości i dzielimy się wskazówkami.

27 listopada to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Jaap Arriens)

Już od dłuższego czasu obowiązują zaostrzone przepisy w zakresie zakazu handlu. To sprawia, że w niedziele i święta trudniej jest zrobić zakupy. Zazwyczaj pozamykane są te większe sklepy, jak choćby Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour, Netto, Auchan czy Aldi.

Polacy już pewnie się do tego przyzwyczaili i raczej nie planują zakupów na drugi dzień weekendu. Warto jednak mieć na uwadze, że raz po raz wypadają niedziele handlowe. Gdy zakaz nie obowiązuje, zakupy można robić bardzo swobodnie.

Jak sytuacja będzie wyglądać 27 listopada 2022 roku? Niestety, nie mamy dobrych wieści. To nie będzie niedziela handlowa. Wymienione sklepy dużych sieci będą zamknięte. Nie ma również szans na to, by zrobić zakupy m.in. w galeriach handlowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niby kryzys, a otwiera się coraz więcej nowych firm. Z czego to wynika?

Niedziela niehandlowa (27.11.2022). Gdzie na zakupy?

27 listopada 2022 roku będzie można zrobić zakupy na przykład w sklepach osiedlowych czy na stacjach paliw. Otwarte będą też m.in. niektóre Żabki. Nie ma więc obaw - w razie potrzeby, na pewno uda się zdobyć potrzebne produkty.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy oby na pewno jest on czynny.

Kiedy przypada najbliższa niedziela handlowa? Zakupy będzie można swobodnie zrobić 11 grudnia. Później będziemy mieli jeszcze jedną niedzielę handlową. Na zakupy do największych sklepów wybrać się będzie można również 18 grudnia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić