500 plus dla małżeństw? Padł inny pomysł. Duża niespodzianka!

385

Już od jakiegoś czasu mówi się o możliwości wprowadzenia 500 plus dla małżeństw. Czy ostatecznie wdrożone zostanie inne rozwiązanie? Posłowie mają pomysł, jak można docenić pary z długim stażem małżeńskim.

500 plus dla małżeństw? Padł inny pomysł. Duża niespodzianka!
Zdjęcie poglądowe (Adobe Stock)

Pomysł wprowadzenia 500 plus dla małżeństw pojawił się już w czerwcu. "Zwracamy się z apelem do Wysokiej Izby o uchwalenie ustawy Małżeństwo+. Medal za długoletnie pożycie, który został ustanowiony przed laty, jest pięknym uhonorowaniem dotrzymywania przysięgi małżeńskiej, ale nie pomoże w trudnych chwilach" - pisali autorzy petycji, proponując comiesięczne wsparcie wysokości 500 zł dla par z długim stażem.

Należy pamiętać, że oprócz chwil wzniosłych jest proza życia, a więc opieka nad towarzyszem życia, którą małżonkowie świadczą sobie wzajemnie. Jeśli zaś sił nie starcza, trzeba korzystać z płatnej opieki osób trzecich - dodawali, cytowani przez "Fakt".

500 plus dla małżeństw zostało wzięte na tapet podczas ostatniego posiedzenia sejmowej Komisji ds. Petycji. W pierwszej kolejności stanowisko przedstawił resort rodziny. Piotr Gołębiewski zaznaczał, że sam pomysł uhonorowania związków małżeńskich trzeba ocenić pozytywnie.

Natomiast w naszej ocenie promocja małżeństwa może się odbywać w różnej formie, niekoniecznie finansowej. Jedną z form jest odznaczenie małżeństw, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim medalem za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenie takie nadaje prezydent na wniosek wojewody - dodał, cytowany przez "Fakt".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Śmiech Kaczyńskiego. "Zaatakował kobiety, bo się ich boi, bo nie poznał żadnej oprócz własnej matki"

Świadczenie jednorazowe w miejsce 500 plus?

Pojawiła się też koncepcja jednorazowej gratyfikacji finansowej dla par z długim stażem.

W ocenie ministerstwa jest to, w jakiej kondycji jest budżet, na ile można, a moim zdaniem należałoby wprowadzić jednorazowe wyższe świadczenie za wspólny staż, pamiętając że jest to tylko uhonorowanie ich za długi staż - zaznaczała posłanka KO Urszula Augustyn ("Fakt").
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić