Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

500 plus nie dla wszystkich? Nowy komentarz ministra

54
Podziel się:

Świadczenie 500 plus gwarantuje dodatkowy zastrzyk gotówki wielu polskim rodzinom. Ostatnio zrobiło się głośno o tym, że wprowadzone mogą zostać progi dochodowe. Takie obawy pojawiły się po wypowiedzi wiceministra finansów Artura Sobonia. Teraz przekazał on kolejne informacje.

500 plus nie dla wszystkich? Nowy komentarz ministra
Artur Soboń (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Programem 500 plus objęte są rodziny posiadające dzieci do 18. roku życia. Realna wartość tego świadczenia co prawda spadła, ale mimo to nadal jest to ważne wsparcie dla wielu Polaków.

Wypłata 500 plus każdego roku pochłania prawie 40 mld zł. Takie świadczenie jest też czynnikiem proinflacyjnym, w związku z czym pojawiają się pytania o to, czy nie należałoby zmodyfikować założeń programu.

Ostatnio dziennikarka serwisu gazeta.pl pytała o to wiceministra finansów. Artur Soboń wprost odniósł się do możliwości wprowadzenia ram dochodowych w programie 500 plus.

W programie 500 plus mogłyby być progi dochodowe. W pewnych rozwiązaniach dla najsłabszych mamy progi. Tam, gdzie to wsparcie jest powszechne, tych progów nie ma. Na stacji benzynowej nie ma progów - podkreślił przedstawiciel rządu.

500 plus. Artur Soboń nawiązał do swoich słów

W czwartek Artur Soboń opublikował wpis na Twitterze. Wiceminister finansów uznał, że musi uściślić wątek, ponieważ "ruszyła machina manipulacji".

Po moich słowach, że warto rozmawiać, w których programach społecznych i osłonowych mogłyby być progi dochodowe, a które powinny być powszechne, ruszyła machina manipulacji. Zatem: nie ma ŻADNYCH planów wprowadzenia progów w programie 500+. Środki na ten cel są w budżecie państwa - zapewnił przedstawiciel rządu.

Na ten moment nie ma zatem obaw, że ktokolwiek spośród dotychczasowych beneficjentów straci świadczenie 500 plus. Ci, którzy jeszcze nie otrzymują takiego wsparcia, a spełniają określone warunki, w każdej chwili mogą złożyć odpowiedni wniosek za pośrednictwem internetu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Stopy procentowe mogą sięgnąć 10 proc. Będzie wznowienie podwyżek?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
normalny
2 miesiące temu
+500 niw dla wszystkich tylko 1300 zł dla wyborców pisowskich, wreszcie niech odbędą się te niby wybory to może skończą z rozdawnictwem śmierdzącej kiełbasy wyborczej.
cukier
2 miesiące temu
taki artykuł tylko w propagandzie mizernej opozycji
TAK
2 miesiące temu
skoro jest Cię stać nie pracować, to jest Cię stać nie brać 500+, tyle w temacie :) 500+ tylko dla tych co płacą podatki !!!
Ewa
2 miesiące temu
Proinflacyjny jest rząd PiS i jego nieudolne wprost mafijne zarządzanie publicznymi finansami . Rozkradanie i finansowanie wszelkich funduszy łącznie z kościołem . To trzeba bez żadnego trybu zakończyć ! Inaczej czeka nas bankructwo społeczne .
Ewelina
2 miesiące temu
Żeby było po sprawiedliwości należy zlikwidować 500+ i wprowadzić specjalny zasiłek co miesięczny dla niepracujących matek wychowyjących powyżej trójki dzieci w wysokości średniej pensji krajowej.
prawda
2 miesiące temu
500+ progi wprowadzić!!!!!! dla części to jednodniowy wydatek !!!!!!!!!!!!!!
Pracownik
2 miesiące temu
500+ tylko dla pracujących !!!! Dlaczego nieroby maja mieć lepiej niż osoby ciężko pracujące ! Dlaczego nam pracującym ciagle zabierają a bezrobotnym cieszącym się życiem dokładają ! Czyli co opłaca się być bezrobotnym spać do południa i nie martwić się o dach nad głowa !! No brawooooo ! Pogratulować logicznego myślenia !!!!
Emeryt
2 miesiące temu
Zamiast rozdawać cudze pieniądze niech oddadzą OFE.
Wss
2 miesiące temu
Tylko dla emerytów próg dochodowy przy 14-ce i to bez względu na liczbę osób na utrzymaniu
Cbndie92
2 miesiące temu
Powiedzcie szczerze ze rzad pis robi transfer kasy od legalnie pracujacych do nierobow
Czytelnik
2 miesiące temu
Wyjaśni mi ktoś dlaczego w Polsce nierobów się wspiera,a ludzi pracujących niszczy??
mos
2 miesiące temu
co za duzo kasy poszło na ukraińskie dzieci a dla naszych nie braknie
Marek
2 miesiące temu
Świadczenie jest przyznawane na dziecio, żadko które dziecko ma dochody... uważam inaczej to, że ktoś siedzi z pupą i nic nie robi nie powinno być nagradzane. Moim zdaniem świadczenia powinny być przyznawane tylko pracującym rodzicom. Rodzice nie pracują ponad 6 miesięcy przy poziomie bezrobocia poniżej 5% to świadczenie powinno być zabrane. Zastanowiłbym się również, czy ich opiekunowie powinni mieć prawo do posiadania i wychowywania dzieci.
zbieramy
2 miesiące temu
sejmowi 95% wypłaty nie potraficie rządzić, nie powinno być nikogo na socjalu ale powinni dostać prace i mieszkanie od państwa ---a tu działają tak aby naród poróżniać ---na pracującego co się okrada na nieroba co żyje jak polityk ponad stan
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić