Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

500 plus w lipcu nie dla wszystkich. Kto może zapomnieć o przelewie?

10
Podziel się:

Nie wszyscy uprawnieni mogą liczyć na to, że w lipcu 2022 roku uzyskają świadczenie 500 plus. Po tym, jak obsługę programu przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), doszło do bardzo istotnych zmian.

500 plus w lipcu nie dla wszystkich. Kto może zapomnieć o przelewie?
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Kinek00)

Od 1 czerwca 2022 roku do 30 maja 2023 roku obowiązywać będzie aktualny okres oświadczeniowy 500 plus. Obecnie ten program działa na innych zasadach, a wszystko za sprawą tego, że zajął się nim ZUS. To właśnie przedstawiciele wspomnianego podmiotu rozpatrują wnioski, przyznają pieniądze, a później je wypłacają.

Rodzice regularnie dopytują o terminy wypłat świadczenia 500 plus. Warto mieć na uwadze, że pieniądze trafiają na konta rodziców w 2., 4., 7., 9., 12., 14., 16., 18., 20. lub 22. dniu miesiąca.

Jeżeli termin wypłaty przypada w niedzielę bądź święto, wówczas pieniądze powinny zjawić się na koncie dzień wcześniej. Rodzic nie może zmienić terminu przelewu. Jest natomiast w stanie sprawdzić termin wyznaczony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Taka opcja dostępna jest na Platformie Usług Elektronicznych.

Kto nie dostanie 500 plus w lipcu?

"Fakt" spostrzega, że nie wszyscy uzyskają świadczenie 500 plus w lipcu. Jeżeli ktoś złożył wniosek w czerwcu, wówczas ZUS może przelać środki dopiero pod koniec sierpnia (z wyrównaniem za czerwiec i lipiec).

Jeśli rodzic zagapił się i złożył wniosek dopiero w lipcu, wtedy wypłaty może spodziewać się we wrześniu. W takim wypadku jednak wyrównania za czerwiec już nie dostanie. 500 plus przysługiwać będzie od miesiąca złożenia wniosku - podsumowuje tabloid.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Jadwiga
miesiąc temu
Jest źle a będzie jeszcze gorzej. Wszystko dzięki rozdawnictwu PIS!!!!
Ewa
miesiąc temu
Uwaga!powinni napisać : uwaga,powyższe nie dotyczy przesiedleńcow z U-iny!
aha
miesiąc temu
Jacie, ale numer.
Róża T.NRD
miesiąc temu
Wróci Cesarz, to ulgi będą również, ale dla bogatych.
Hahaha
miesiąc temu
Jeśli się utożsamiam z osobą mającą dzieci, (tak jak osoby mówiące że są inną płcią) to czy dostanę?
Doktor
miesiąc temu
Rodziny z lat 90 tych też miały dzieci i nie dostawały 500 plus to niezgodne z prawem jest,nierówność jest zabroniona
No wlasnie
miesiąc temu
Zeby jednym dac trzeba drugim zabrac. Komu zabieraja????
Polak
miesiąc temu
A raty kredytów rosną, bo rozdawnictwo w kraju osiąga hipersoniczne prędkości. Zaraz wybory, wtedy dopiero się zacznie rozdawanie nieswoich pieniędzy. Kredytobiorcy powinni szturm na sejm zrobić, bo okrada się ich z możliwości normalnego życia i normalnej spłaty zadłużenia. To jest chore żeby kosztem jednych, którzy ciężko pracują rozdawać innym, którzy nic nie robią.
Polka
miesiąc temu
Powinni każdy wniosek dotychczas rozpatrzeć,po wizycie w danym domu lub rachunkach ile i na jakie produkty 500+ zostało wydane dla konkretnego dziecka.I czy każdy MUSI to dostać? A jak nie to wprowadzić BONY na pieluszki,zabawki-wtedy kasa nie byłaby marnowana na ALKOHOL I PAPIEROSKI:)
worpisowski
miesiąc temu
Likwidacja patologicznego 500+ dosyc okradania pracujacych na to !!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić