500 plus w lipcu nie dla wszystkich. Kto może zapomnieć o przelewie?

30

Nie wszyscy uprawnieni mogą liczyć na to, że w lipcu 2022 roku uzyskają świadczenie 500 plus. Po tym, jak obsługę programu przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), doszło do bardzo istotnych zmian.

500 plus w lipcu nie dla wszystkich. Kto może zapomnieć o przelewie?
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Kinek00)

Od 1 czerwca 2022 roku do 30 maja 2023 roku obowiązywać będzie aktualny okres oświadczeniowy 500 plus. Obecnie ten program działa na innych zasadach, a wszystko za sprawą tego, że zajął się nim ZUS. To właśnie przedstawiciele wspomnianego podmiotu rozpatrują wnioski, przyznają pieniądze, a później je wypłacają.

Rodzice regularnie dopytują o terminy wypłat świadczenia 500 plus. Warto mieć na uwadze, że pieniądze trafiają na konta rodziców w 2., 4., 7., 9., 12., 14., 16., 18., 20. lub 22. dniu miesiąca.

Jeżeli termin wypłaty przypada w niedzielę bądź święto, wówczas pieniądze powinny zjawić się na koncie dzień wcześniej. Rodzic nie może zmienić terminu przelewu. Jest natomiast w stanie sprawdzić termin wyznaczony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Taka opcja dostępna jest na Platformie Usług Elektronicznych.

Kto nie dostanie 500 plus w lipcu?

"Fakt" spostrzega, że nie wszyscy uzyskają świadczenie 500 plus w lipcu. Jeżeli ktoś złożył wniosek w czerwcu, wówczas ZUS może przelać środki dopiero pod koniec sierpnia (z wyrównaniem za czerwiec i lipiec).

Jeśli rodzic zagapił się i złożył wniosek dopiero w lipcu, wtedy wypłaty może spodziewać się we wrześniu. W takim wypadku jednak wyrównania za czerwiec już nie dostanie. 500 plus przysługiwać będzie od miesiąca złożenia wniosku - podsumowuje tabloid.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić