o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NKU
|

500+ zawieszone? Internet zawrzał. "Co teraz będzie?"

211
Podziel się

W sieci pojawił się alarmujący komunikat o zawieszeniu popularnego programu 500+. Internauci zareagowali oburzeniem, a informacja przekazywana była dalej przez media społecznościowe. WP Finanse uspokaja. 500+ zostaje, ale szykują się zmiany.

500+ zawieszone? Internet zawrzał. "Co teraz będzie?"
Minister rodziny Marlena Maląg zapewnia, że programy socjalne nie zostaną ograniczone (FORUM)
bEEbwglh

W internecie pojawił się komunikat o zawieszeniu programu 500+, co bardzo zaniepokoiło rodziców. Informacje rozpowszechniano dalej przez kolejne media społecznościowe.

Według informacji wypłata pieniędzy z popularnego programu "Rodzina 500+" miałaby zostać zawieszona z dniem pierwszego stycznia 2021 roku. Powód? Światowy kryzys spowodowany pandemią koronawirusa.

bEEbwglj

Według komunikatu rząd pracuje nad innymi udogodnieniami dla rodziców. Tymi miałyby być ulgi podatkowe.

Trzeba przyznać, oszust się postarał. Grafika wygląda jak zrzut ze strony Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. WP Finanse rozwiewa jednak wątpliwości - informacja jest fałszywa.

Zobacz także: Polska grozi wetem wobec budżetu UE. "Suwerenność nie ma swojej ceny"
bEEbwglp

Spekulacje dotyczące wycofania 500+ krążą już od kilku miesięcy. Związane są z nieprzewidzianymi wydatkami, jakie budżet państwa musiał udźwignąć przez pandemię koronawirusa.

Pojawiały się obawy, że w trakcie koronakryzysu, budżet nie udźwignie wypłat 500+. Jednak politycy konsekwentnie zapewniali, że cięć w popularnym programie nie będzie.

bEEbwglq

Oznacza to, że 500+ obowiązywać będzie bez zmian. Marlena Maląg, wiceminister pracy i polityki społecznej informuje, że koronawirus wymusił większą potrzebę otrzymywania świadczenia przez Polaków, dlatego "Rodzina 500+" jest teraz jeszcze bardziej potrzebne.

Pojawiły się też głosy o waloryzacji 500+. A to dlatego, że wzrost cen powoduje realny spadek wartości świadczenia. Niestety na tę zmianę nie ma co liczyć. Modyfikacje nastąpią jednak w sposobie przyznawania świadczenia.

bEEbwglr

O ile do tej pory 500+ przedłużane było automatycznie, to od 2021 r. świadczenie naliczane będzie od 1 czerwca do końca maja kolejnego roku. W praktyce oznacza to, że zainteresowani muszą bardziej pilnować terminów, bo jeśli wniosku nie złożą, nie dostaną pieniędzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEbwglK
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(211)
Tadek1
9 miesięcy temu
Nic w Polsce niejest pewne
Prawda
10 miesięcy temu
Zamiast o 500+ pisać to piszcie o tym gdzie jest kasa emerytów którzy nie doczekali swoich składek emerytalnych czemu rodzina nie dostaje zwrotu albo dzieci no mądrzy do dzieła.. dzieciakom zabrac 500 A to zostawic jak jest..jesteście chorzy i tu dobry specjalista wam nie pomorze..
Rafał
10 miesięcy temu
Dziwi mnie tzw. oburzenie z tytułu "zawieszenia 500 plus...". To kasa darowana, a nie wypracowana, tzn. ZEBRANA TYM, KTÓRZY JĄ WPRACOWALI (m. in. Tych, którzy płacili podatki, odprowadzali składki do ZUS-ie, itp.) a dana tym, którzy bez kryterium dochodowości, nie świadczyli pracy lub usług, itp. Nieuczciwie pobierają 500+!!!!!!
bEEbwglL
merci
10 miesięcy temu
Policjanci od września dostają 2200 na rękę jako bonus do pensji za bronienie PISu, a rząd szuka oszczędności w innych resortach. 500+ powinni otrzymywać rodziny nie w formie kasy do ręki tylko powinno to być w formie rachunku np. za basen lub inna forma nauki gdzie rodzica nie stać na kształcenie czy ubiór.
Mama
10 miesięcy temu
Pieniądze powinny otrzymywać tylko i wyłącznie rodzice pracujący. Wtedy to ma jakiś sens. A rodzice niepracujacy nie powinni nawet rodzinnego dostawać
Bogdan
10 miesięcy temu
Jak 500+ złe szczepionka na covid be to może mądrzy Polacy wymyślą co będzie dobre bo jak narazie to wszystko jest be a najlepiej kosić kasę na biednych
adamt
10 miesięcy temu
Do likwidacji. ?????
Kasia
10 miesięcy temu
Do roboty!!!
smisiechce
10 miesięcy temu
Nie rozumiem głosów, dlaczego ludzie dobrze zarabiający nie mają dostawać 500+? Dlaczego w ten sposób mieliby być karani za uczciwą pracę, zdobywane przez lata wykształcenie i doświadczenie i chęć do pracy często więcej niż na 1 etacie? Czyli lepiej nie być zaradnym i pracowitym?
Absmak
10 miesięcy temu
Dodatek jest kwotowy więc nie trzeba go zabierać, wystarczy inflacja.
Marek
10 miesięcy temu
Przestancie, to sa nasze pieniadze ktore placimy w podatkach i gdyby nie to swiadczenie ja i moja rodzina nie mielibysmy za co zyc!
Gaja
10 miesięcy temu
Opozycja co parę miesięcy straszy zabieraniem 500+!!Nie dajcie się nabierac tym kanaliomz opozycji,która od wielu lat działa przeciwko POLSCE I POLAKOM.Zawsze mają jakiś psychopatów w swoich szeregach.A to Palikot,a to Grodzka,a to Niesiołowski,a teraz mają Jachire i Gasiuk-Piechowicz no i oczywiście wulgarną i ohydną Lempart.O Kasprzaku z KODu nie wspomnę bo on nie wart wzmianki.Oprocz psycholi mają prawie samych przestępców i dlatego tak bronią esbeckich Sędziów!!
Wiola
10 miesięcy temu
5oo+powinni dostawać Ci ludzie co naprawdę potrzebują i są ubodzy A nie Ci co mają po pięć tysięcy czy po osiem tysiecy zarobku.I Ci co piją A nie dbają o dzieci powinni dostawać w bonach opieka powinna zadbać o potrzeby dzieci i pilnować czy dzieci mają co jeść i czy są zadbane
bEEbwglD
Pik
10 miesięcy temu
Chcą zrobić zmiany w 500+,a pomyśleli że dla wielu te pieniądze są jedynym źródłem utrzymania. Niektórzy tracą te pieniądze między innymi na alkohol. Inni z tych pieniędzy płacą rachunki opłacają dziecią w szkole jakieś składki czy za na wypożyczenie instrumentów . Oni myślą że dziecią są potrzebne tylko przybory szkolne i ubrania czy jedzenie. Ja z tych pieniędzy nieraz muszę zatankować żeby móc wozić dziecko do szkoły . Pomyśleli o tym nie pewnie twierdzą że to nie potrzebne. Niech zaczną dawać bony patologii bo dobrze wiedzą gdzie co się dzieje
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić