6 listopada to niedziela handlowa? Gdzie udać się na zakupy 6.11.2022?

34

Czy 6 listopada 2022 roku wypada niedziela handlowa? Jakie sklepy będą otwarte tego dnia? Czy 6.11.2022 jest szansa na zrobienie zakupów w takich sieciówkach jak Biedronka, Lidl, Auchan, Kaufland czy Carrefour? Wyjaśniamy.

6 listopada to niedziela handlowa? Gdzie udać się na zakupy 6.11.2022?
Lidl - zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, DAREK11)

Już jakiś czas temu rząd zaostrzył zakaz handlu w niedziele i święta. Polacy z pewnością przyzwyczaili się już do nowych przepisów i zdają sobie sprawę z tego, że na drugi dzień weekendu lepiej nie planować zakupów.

Są jednak również niedziele handlowe. Gdy zakaz nie obowiązuje, śmiało można udać się do takich sklepów jak Lidl, Kaufland, Biedronka, Auchan czy Carrefour.

Czy tak będzie również 6 listopada 2022? Niestety, odpowiedź brzmi... nie. Tego dnia wypada bowiem niedziela niehandlowa. Wymienione sklepy dużych sieci będą zamknięte. Nie ma również szans na to, by zrobić zakupy m.in. w galeriach handlowych.

Na kolejną niedzielę handlową będzie trzeba poczekać jeszcze dość długo. Została ona przewidziana dopiero 11 grudnia. Później będziemy mieć jeszcze jedną niedzielę handlową przed Bożym Narodzeniem - 18 grudnia.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 6 listopada 2022?

W niedzielę niehandlową oczywiście pojawi się szansa na zrobienie niezbędnych zakupów. Będzie można się na nie udać np. do małych sklepików osiedlowych czy na stacje benzynowe.

Otwarte będą też m.in. niektóre Żabki. Nie ma więc obaw - w razie potrzeby, na pewno uda się zdobyć potrzebne produkty.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00.

Jeżeli zatem chcesz zrobić zakupy w niedzielę niehandlową, upewnij się, czy wybrany sklep na pewno jest otwarty. Warto przypomnieć, że zakaz handlu nie dotyczy działalności pocztowej, ale i obiektów gastronomicznych, takich jak między innymi restauracje, bary, cukiernie czy lodziarnie. W niedziele niehandlowe otwierają się też niektóre kwiaciarnie oraz apteki.

Zobacz także: "Mafie oświatowe" Czarnka. Z kim chce walczyć minister?
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić