Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

600 zł na dziecko. Nadchodzi wielka zmiana

188
Podziel się:

Blisko rok Polacy wyczekiwali na zapowiedziane zmiany w alimentach. Co obecnie wiadomo na temat alimentów natychmiastowych? Kogo powinien zainteresować ten wątek i na jakie pieniądze można liczyć?

600 zł na dziecko. Nadchodzi wielka zmiana
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Wysokość alimentów natychmiastowych ma być uzależniona od minimalnego wynagrodzenia. Od stycznia 2022 roku wynosi ono 3010 zł brutto. Ile mają zatem wynosić alimenty natychmiastowe? O szczegółach pisze "Fakt". Oto najpopularniejsze przypadki:

  • alimenty w wysokości 21 proc. minimalnego wynagrodzenia w przypadku jednego dziecka, więc ok. 630 zł,
  • alimenty w wysokości 19 proc. minimalnego wynagrodzenia na każde dziecko w przypadku dwóch dzieci tych samych rodziców, czyli w 2022 roku ok. 1140 zł,

17 proc. minimalnego wynagrodzenia to stawka na każde z trzech dzieci (około 1530 zł). 15 proc. minimalnego wynagrodzenia na każde z czworga - ok. 1800 zł, a 13. proc. na każde z pięciorga i więcej dzieci, a więc ok. 1950 zł i po ok. 390 zł na każde następne.

Czym są alimenty natychmiastowe?

Alimenty natychmiastowe uzyskuje się po przejściu znacznie uproszczonej procedury. Pozew ma być rozpatrywany w ciągu 14 dni, a wniosek będzie można składać na uproszczonym formularzu.

Jeśli dana osoba będzie chciała otrzymywać wyższe alimenty, droga sądowa jest do tego otwarta niezależnie od tego, że zdecydowała się wcześniej wnioskować o alimenty natychmiastowe - tłumaczy "Fakt".

Kiedy pojawia się obowiązek alimentacyjny jednego małżonka wobec drugiego? Powstaje on po rozwiązaniu czy też unieważnieniu małżeństwa lub po orzeczeniu separacji.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(188)
makler
miesiąc temu
Ludzie czy umiecie czytać?? Tu chodzi o alimenty od rodzica na dziecko. Jak ktoś nie chce długiego procesu to występuje o takie natychmiastowe alimenty, ale są one od drugiego rodzica.
Mar
miesiąc temu
Ja mam dziecko z aspirantem PSP. Jest pozbawiony władzy rodzicielskiej,nie dał dziecku swojego nawet nazwiska szmaciarz. Nie płaci alimentów, fundusz alimentacyjny mnie nie łapie bo pracuje żeby utrzymać 4 kąty , a on kolejna dupe na motorku wozi. Co za kraj!!!!!
Pani.
miesiąc temu
Od razu niech dają 5000 zł do opodatkowania i będzie bez problemu z bezrobociem na dzieci po 40 tsce.
Pani
miesiąc temu
Jak dają więcej to chętnie będę rodzić. A może by tak na dorosłe dzieci po 40-tsce to chętnie przyjmę na siebie.
Szydło
miesiąc temu
Czy to będzie kolejna "dobra zmiana" , jak te moje ?
wwww
miesiąc temu
Alimenty powinny być wypłacane w postaci bonów, a nie gotówki. BONY TYLKO NA OKREŚLONE DOBRA - wyprawka szkolna, żywność, ubranie dla dziecka itp.
0101di
miesiąc temu
czyli napędzamy inflację dalej, aż w końcu potrzebna będzie denominacja. Znowu.
pewny8
miesiąc temu
....a SKĄD RZĄD WEŹMIE PIENIĄDZE!? Wbrew nazwie PIS rząd zrobi jak zawsze ZABIERZE DZIECIOM PODATNIKA czyli tym co ciężko pracują!
zatroskany
miesiąc temu
O jej. Cichopki nie w porę się rozchodzą.
ojciec
miesiąc temu
Mam rozumieć że zamiast 500 zł dziecko otrzyma 630 zl z funduszu czy musze jakis wniosek złożyć bo obecnie ślą co miesiac 500 zł
Mario
miesiąc temu
PiS wszystko spieprzy....to nieudolnymi ludzie ..
brawo PiS
miesiąc temu
Na poskie dziecko 600 z a na przeciętnego jednego imigranta z U ponad 10 tys zł. miesięcznie
Obywatel
miesiąc temu
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ten artykuł ale jak dla mnie to komuś szare komórki totalnie przegrzało. Wy lepiej stwórzcie lepsze miejsca pracy za zadłużonych alimentami ojców a matki z dziećmi to warto dobrze prześwietlić pod kontem dochodowym bo nieraz ich dochód bardzo odbiega od tego co same przedstawiają. Często zgrywają biedne sierotki bez środków do życia bo kasa musi się zgadzać a obchodzi je lajtowe życie a dzieci to tylko maszyna do zarabiania pieniędzy. Państwo się dziwi że program 500+ im nie wypalił a jaki chłop chce mieć np. 3 dzieci by po kilku latach usłyszeć że musi ba nie płacić alimenty. Rząd myśli że skąd ma ten chłop wziąść pieniądze na nie gdy mimo zarobku jeszcze wisi nad nim pasmo kredytów. Brak słów co się dzieje w tym Państwie, zmieńcie ten rząd i myślenie ludzi w nim.
AnalityK
miesiąc temu
Zwolennicy peło / opozycji cierpią totalny syndrom sztokholmski ! Lubią być biedni , lekceważeni , okradani przez władze , jak było za rządów Tuska . Godzą się na to aby Polska była okradana z majątku aby łatać dziury w budżecie spowodowane nieudolnością rządu : vide PO, PSL . Wódz i jego świta mają opływać w dostatki a Polska najlepiej aby stała się niemieckim landem bo jako rzekł Tusk -rządy CDU/ Merkel były....... dobrodziejstwem dla Polski . Ten plan się nie udał.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić