800 plus od nowego roku. Mnożą się pytania o wypłaty świadczeń

42

Świadczenia na dzieci wzrosną od nowego roku, ale oprócz radości rodzice mają mnóstwo pytań odnośnie nowych zasad wypłacania pieniędzy. Mnożą się pytania o konieczność wypełniania nowych wniosków. Polacy nie są pewni czy różnica trafi na ich konta w formie wyrównania czy będzie wypłacana na bieżąco. Wątpliwości wyjaśnia ZUS.

800 plus od nowego roku. Mnożą się pytania o wypłaty świadczeń
800 plus już od stycznia/ zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock)

Rewaloryzacja świadczenia 500 plus spotkała się z dużym entuzjazmem ze strony Polek i Polaków. Na zmiany kwot wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych czeka z niecierpliwością wiele rodzin.

Jednak mnożą się pytania czy w związku ze zmianami trzeba dopełnić jakichś nowych formalności by otrzymać pieniądze w nowej wysokości na czas. Rozwiewa je "Gazeta Pomorska", której redaktorzy na prośbę czytelników zwrócili się do ZUS-u.

Zbliżają się ferie zimowe, więc każdy dodatkowy grosz się przyda. Przeglądaliśmy z mężem oferty zimowisk dla dzieci. Naprawdę mocno podrożały w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dlatego też dobrze by było, gdyby od razu w styczniu ZUS wypłacił nam po 800 złotych na każde dziecko. Czy tak będzie? - zastanawia się czytelniczka w liście do redakcji "Gazety Pomorskiej".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Tusk nauczył się od PiS". Ekspertka komentuje "babciowe"

Jej wątpliwości rozwiewa na łamach gazety Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Nie trzeba składać żadnego dodatkowego wniosku. Po nowym roku osoby uprawnione otrzymają wypłaty w nowej wysokości i zostaną o tym poinformowane na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS - tłumaczy rzeczniczka i dodaje, że zmiana nastąpi automatycznie.

Wnioski na nowy okres będą dostępne dla rodziców od lutego 2024 roku na platformie ZUS, w portalu empatia czy poprzez bankowość elektroniczną.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić