aktualizacja 

Klamka zapadła. To koniec 500 plus. Od 1 stycznia wielkie zmiany

59

Grudzień to już ostatni miesiąc, kiedy rodzice otrzymają 500 plus. Od 1 stycznia świadczenie zostanie podniesione do 800 zł. Polacy tylko czekają na ten moment i już myślą, jak zagospodarować dodatkowe środki.

Klamka zapadła. To koniec 500 plus. Od 1 stycznia wielkie zmiany
500 plus zostanie zamienione w 800 plus (Getty Images, andrzej rostek)

Pewien rozdział w historii programu 500 plus dobiega końca. W grudniu 2023 roku po raz ostatni przelewy wyniosą 500 zł.

ZUS standardowo wysyła pieniądze 2., 4., 7., 9., 12., 14., 16., 18., 20. i 22. dnia miesiąca. 2 grudnia to sobota, co sprawia, że wypłata trafi do rodziców dzień wcześniej. 500 plus szybciej dostaną też, ci, którzy do tej pory uzyskiwali przelewy 9. i 16. dnia miesiąca.

Generalnie zatem wszyscy otrzymają środki jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Śmiało będzie można je spożytkować na prezenty dla pociech lub zaspokojenie wszelkich innych potrzeb.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Będzie III wojna światowa? Polski ekspert wyjaśnia

A od 1 stycznia 2024 roku wielkie zmiany! Przelewy zostaną podwyższone do 800 plus. Oczywiście nastąpi to automatycznie. Nie trzeba składać żadnych specjalnych wniosków.

Jak złożyć wniosek o 500 plus?

Wnioski o 500 plus należy kierować do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Jest to możliwe za pośrednictwem trzech kanałów:

  • portalu PUE ZUS
  • portalu Ministerstwa Rodziny Emp@tia
  • bankowości elektronicznej
Prawo do świadczenia wychowawczego jest ustalane na roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Przyjmowaniem wniosków o świadczenie wychowawcze, ich rozpatrywaniem oraz przyznawaniem i wypłatą tego świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych - podkreślono na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić