Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

800 plus wyłącznie dla pracujących? Polacy zabrali głos

64

Już od początku 2024 roku Polacy mający otrzymają 800 złotych miesięcznie na każde dziecko. To efekt podniesienia kwoty 500 plus, jeszcze przez poprzednią władzę. Niektórzy politycy uważają, że środki z programu powinny trafić wyłącznie do pracujących. Jak myślą Polacy?

800 plus wyłącznie dla pracujących? Polacy zabrali głos
Czy przy 800 plus powinien być tylko dla osób pracujących? (Pixabay)

Program 800 plus budzi olbrzymie emocje. Według jego przeciwników jest kolejnym świadczeniem socjalnym, a nie realnym wsparciem w wychowaniu dzieci.

Wielu polityków podziela ten postulat, twierdząc, że zdecydowanie lepiej byłoby dać te pieniądze osobom pracującym.

"Super Express" zapytał Polaków, czy 800 plus powinno zostać utrzymane. Pod postem na Facebooku pojawiło się wiele komentarzy na ten temat. Większość jest za dalszym kontynuowaniem programu, mimo zmiany władzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 15.05 Program Money.pl | Gospodarcze skutki programu 800 plus będą szerokie

Co ciekawe, wielu Polaków wskazuje, że dobrym pomysłem byłoby ograniczenie świadczenia wyłącznie do osób pracujących i ewentualnie tych, którzy mają naprawdę ciężko w życiu.

Kto powinien dostać 800 plus? Polacy zabrali głos

Internauci zaznaczają, że 800 plus to dobre rozwiązanie, ale pod pewnymi warunkami. Szczególnie skupiają się tutaj na osobach pracujących.

Uważam, że 800 plus to dobry program, ale należy zachować go wyłącznie dla osób pracujących i samotnych matek - zauważa jedna z komentujących osób.

Według Polaków odpowiadających na pytanie "SE", przynajmniej jeden z rodziców dziecka pobierającego 800 plus powinien pracować. Niektórzy do grona potencjalnych "szczęśliwych świadczeniobiorców" dopisują jeszcze wielodzietne rodziny.

Moim zdaniem 800 plus należy się pracującym, samotnym matkom i rodzinom wielodzietnym - pisze internautka.

Zdarzają się jednak głosy całkowitego sprzeciwu dla programu 800 plus.

Jestem przeciwna! Chcą dać benefit? Niech będzie duża ulga w podatku, tak jak teraz ulga prorodzinna. Wkładasz coś do budżetu i możesz część odzyskać. Niektórzy w końcu musieliby się wziąć do pracy - opisała swoje zdanie wzburzona kobieta.

A Wy co sądzicie o programie 800 plus? Powinien być kontynuowany?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić