aktualizacja 

Absurd! Trwa sprzedaż cukru w sieci. Kosmiczne ceny

938

W ostatnich dniach ze sklepowych półek znika cukier. Sklepy reglamentują ten produkt, wprowadzając ograniczenia dla klientów. Okazuje się, że sytuację wykorzystują "biznesmeni", których dewizą jest "taniej kupić, drożej sprzedać". Prowadzą sprzedaż cukru w sieci po kosmicznych cenach.

Absurd! Trwa sprzedaż cukru w sieci. Kosmiczne ceny
Absurd! Trwa nielegalna sprzedaż cukru w sieci. Kosmiczne ceny (Facebook, Pixabay)

Tego jeszcze nie było! Podczas inflacji ludzie liczą niemal każdą złotówkę. Drożyzna opanowała polskie sklepy. Choć jeszcze niedawno na rynku brakowało benzyny, a kolejki na stacjach benzynowych przyprawiały o zwroty głowy, dziś zamiast panicznego wykupowania paliwa, wielu decyduje się na gromadzenie cukru.

Dlaczego cukru brakuje w sklepach? Jak powiedział Jacek Sasin w czwartek 21 lipca, ma być to wina zagranicznego kapitału, a puste półki widziane są tylko w niektórych supermarketach.

Mówimy o brakach w wielkich sieciach handlowych, które są kontrolowane przez zagraniczny kapitał. My wiemy, że duże zagraniczne podmioty chętnie zaopatrują się u zagranicznych producentów, mają swoich dostawców - cytuje polityka PAP.

Prawda jest jednak nieco inna i coraz więcej osób skarży się na braki w sklepach, nie tylko supermarketach. Niepokój podżega rosnąca cena tego produktu. Oprócz inflacji, powodem może być również masowe wykupowanie cukru przez spanikowanych klientów. Niektórzy robią to również dla własnych korzyści zarobkowych. W sieci już trwa "nielegalny handel" słodkim białym dodatkiem.

Polacy sprzedają cukier w sieci. Powalające ceny

Polacy sprzedają cukier w sieci. Na jednej z grup Facebookowych "Ogłoszenia Toruń", pojawił się wpis ze zdjęciem bagażnika wypełnionego cukrem. Mężczyzna, który opublikował fotografię, oferuje sprzedaż brakującego produktu po kosmicznych cenach.

Internauci nie wierzą w to, co widzą. Wpis zebrał już ponad 200 reakcji i mnóstwo komentarzy. "Biznesmen" z Torunia napisał: "Sprzedam cukier". Podał też cenę za kilogram lub pięć kilogramów.

Za jedno opakowanie chętni mogą zapłacić 12,50 zł, a za pięć 55 zł. Cena zwala z nóg, zwłaszcza, że w sklepach cukier kosztuje zdecydowanie mniej. Jak podaje Biedronka, kilogram cukru można kupić już za 3,49 zł. Robiąc zakupy przez internet, możemy liczyć się z kwotą 5-7 zł/kg.

Komentujący z Torunia zastanawiają się, czy ogłoszenie nie jest zwyczajnym żartem. "Boże jedyny, to żart?! Interes teraz na sprzedaży cukru?", "I właśnie przez takich nie ma potem cukru w sklepie", "To tak na serio czy żart? Bo teraz to zgłupiałam" - czytamy.

Ty chyba jesteś niepoważny kolego, kiedyś sam będziesz szukał cukru.
Wykupujcie dalej i ceny w górę. Łatwo Wami manipulować.
Zamknij ten biznes, bo cie zamkną.
Głupota ludzka nie zna granic!!!!
I takie coś powinno być karalne.
Janusz biznesu.
Zobacz także: Erytrytol. Najzdrowszy zamiennik dla cukru
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić