Absurd w rosyjskim "McDonald's". Oto co można tam znaleźć

Napaść Rosji na Ukrainę skłoniła kierownictwo McDonald's do wycofania sieci restauracji z kraju Władimira Putina. W miejsce amerykańskiej sieci powstała jej kopia o nazwie "Wkusno i toczka". Restauracje zostały otwarte w niedzielę 12 czerwca. I od razu doszło do absurdów.

Absurd w rosyjskim "McDonald's". Oto co można tam znaleźć
Rosyjska kopia McDonald's już działa. W restauracjach dochodzi do absurdów (Getty Images)

"Wkusno i toczka" znaczy "Smacznie i kropka". Internauci dzielą się – za pośrednictwem mediów społecznościowych – kolejnymi absurdami, z jakimi mają do czynienia klienci sieci restauracji. Króluje zdjęcie "poprawionych" sosów.

Jak informuje niezależny białoruski portal informacyjny NEXTA, kierownictwo "Wkusno i toczka" za wszelką cenę usiłuje odciąć się od amerykańskiego poprzednika. Sieć obiegła fotografia sosów do frytek i burgerów z zamazanymi literami "M", nieodłącznie kojarzącymi się właśnie z McDonald's.

Zamazanie litery "M" może wynikać nie tylko z chęci uderzenia w kierownictwo amerykańskiej sieci restauracji. Jest także prawdopodobne, że serwowane sosy są "resztkami" pochodzącymi z McDonald's i wykorzystywanymi w ramach oszczędności lub niechęci do marnowania wciąż zdatnych do spożycia produktów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po tym, jak McDonald's oficjalnie wycofał się z Rosji, 850 znajdujących się tam lokali sieci wykupił Aleksander Gowor. Jak podaje PAP, biznesmen przemawiał również w trakcie oficjalnego otwarcia pierwszego oddziału "Wkusno i toczka", który znajduje się w Moskwie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gdy kierownictwo McDonald's potępiło inwazję Rosjan na sąsiednie państwo, Kreml starał się zniechęcić obywateli do restauracji. Propaganda nie odniosła jednak zamierzonego skutku i kiedy stało się pewne, że sieć wycofa się z Rosji, miłośnicy fast foodów aż do ostatniego dnia wyczekiwali w kolejkach, by kupić ulubione produkty.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz też: Odwet za incydent z Dnia Zwycięstwa. Co z ambasadorem Rosji w Polsce?
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić