Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Otworzyli nowy fast-food w Moskwie. Wpadka już na starcie

12. czerwca w Moskwie miało miejsce otwarcie nowego fast-foodu - takiego, który miałby zająć miejsce słynnej sieci McDonald's. I nie obyło się bez wpadki. Sieć zalały salwy śmiechu i kpin. "Dima, masz czarny mazak?" - żartują internauci.

Otworzyli nowy fast-food w Moskwie. Wpadka już na starcie
Nowe logo "nowego" McDonald's / sos z zamazaną literką M (Twitter)

To, co dzieje się aktualnie w Rosji jest bacznie obserwowane przez cały świat. Pod lupą jest sytuacja ekonomiczna, ale prym wiodą także tematy pozostania bądź odejścia z rynku rosyjskiego popularnych sieci - takich jak sklepy z ubraniami czy restauracje.

Nie inaczej było w przypadku McDonald's - ta sprawa budziła kontrowersje od samego początku. Popularny fast-food w Rosji został kupiony, a zastąpiła go nowa marka.

Wpadka na starcie

I już na samym początku zaliczono nie lada wpadkę!

Chodzi o... sosy. Po poprzedniej sieci zostało ich całe mnóstwo. A że data przydatności się zgadza, to wykorzystanie ich było kuszące.

Problemem była jednak literka "M" na każdym z nich. Ale tym się nie ma co przejmować, Rosjanie znaleźli rozwiązanie. Potrzeba wszak matką wynalazku...

Mówi się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze... A w tym przypadku przynajmniej najmniej kosztowne i najmniej czasochłonne okazało się rozwiązanie, by ową literkę... zamazać czarnym flamastrem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

To z kolei wywołało salwy śmiechu całej sieci! Komentarze internautów nie zostawiły na nowej sieci suchej nitki.

Dima, masz pisak? Twoim zadaniem na dziś jest skreślenie litery M na wszystkich sosach, które nam zostały - żartował jeden z internautów.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosyjski McDonald's sprzedał restauracje Aleksandrowi Goworowi, który zarządzał 25 lokalami tej firmy na Syberii. Nowy właściciel nie ma prawa do używania nazwy, logo, brandingu i menu restauracji.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić