Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Wybory 2020. Andrzej Duda wprost o eutanazji. Debata prezydencka w Końskich

17

Podczas debaty prezydenckiej TVP w miejscowości Końskie Andrzej Duda odpowiadał na pytania wyborców. Jedno z nich dotyczyło eutanazji. Zdanie prezydenta jest jednoznaczne.

Wybory 2020. Andrzej Duda wprost o eutanazji. Debata prezydencka w Końskich
Andrzej Duda o eutanazji (Getty Images)

W najbliższą niedzielę, 12 lipca, odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. W poniedziałek 6 lipca w Końskich odbyła się debata 2020, w której wziął udział Andrzej Duda. Kandydat na prezydenta Polski odpowiadał na pytania wyborców.

Andrzej Duda stanowczo o eutanazji

Jedno z pytań podczas debaty prezydenckiej dotyczyło eutanazji. Co o niej myśli Andrzej Duda? Czy zgodzi się na eutanazję w Polsce?

Dopóki będę prezydentem, zapewniam, że w Polsce nie będzie dopuszczona eutanazja - podkreślił Andrzej Duda. - To się dzieje na zachodzie Europy, ale nawet tam pojawiają się pewne kontrowersje. To problem wielu społeczeństw" - dodał.

Andrzej Duda o eutanazji: "Ja się na to nie godzę"

Zdanie obecnego prezydenta na temat eutanazji jest jednoznaczne. Nigdy nie zgodzi się, by eutanazja była dopuszczona w Polsce. "Życie ludzkie jest kwestią fundamentalną. Wywieranie presji, by dana osoba zakończyła swoje życie wcześniej, jest czymś absolutnie nagannym. U nas jest to nawet karalne. Ja się na to nie godzę" - powiedział podczas debaty prezydenckiej w Końskich Andrzej Duda.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić